Muammer Şen

Muammer Şen


Belediye otobüsü devrildi 2 kişi hariç herkes canını kurtardı

05 Nisan 2019 - 15:29

Karaman 31 Mart 2019 yerel seçimlerini geride bırakırken, Karaman'da yaşanan gelişmeler neredeyse herkesi şok etmeye devam ediyor. Bir zamanlar AK Partinin kalesi olan Karaman'da AK partinin ve AK Partili gerek Belediye Başkanının gerekse yöneticilerin başarısızlıkları herkesin ağzında sakız oluyor.

Seçimlerin bin 51 oy farkıyla sonuçlanmasının hemen ardından Karaman'da herkesi hayrete düşürecek olan ama aslında kimsenin şaşırmadığı olaylar bir bir görülüyor.

Şöyle herkes geçmiş arşivlere bakarsa sosyal medya paylaşımlarına bakarsa ne demek istediğim galiba çok daha iyi anlaşılacak. Düne kadar gözleri bağlı olanlar bugün her şeyin farkında olduklarını ve yapılan hataları bir bir sayabiliyorlar.

Karaman'ın en büyükleri, en tanınırları, en önde gelenleri ve sözü dinlenenleri bugün yapılan hataları bir bir anlatıyor ve bunlar için çözümleri dile getiriyor. Bu çözümler için ise birlikte çalışılması gerektiğini vurguluyorlar.

Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından bu her şeyi çok iyi bilen ve çözüm önerileri getirebilenler  durumu çok güzel açıklayarak günah keçileri hemen meydana çıkarıveriyor.

5 yıldır suya sabuna dokunmayanlar bugün seçimlerin kaybedilmesini 5 yıl boyunca Karaman'a hiç iyi hizmet etmediği söylenen Ertuğrul Çalışkan'ın hataları ve AK Parti İl Başkanı Mehmet Er'in hataları yüzünden kaybedildi diyebiliyor. İyide arkadaş madem bu kadar çok iyi biliyoruz, her şeyin farkındayız neden bunu sen 30 Mart'ta göremedin de 1 Nisan'da gördün adama bunu sormazlar mı.

Düne kadar başkanım diye arkasında gezdiğin ağzından çıkacak olan kelimeleri merakla takip edip o lep demeden evet başkanım bu kesin leblebi dediğin kişilerin hatalarını onların ağzına bakarken neden söyleyemedin demezler mi adama.
 
Bu yazıyı yazarken aklıma bir anım geldi. Geçtiğimiz yıl çok sevdiğim, fikirlerine her zaman önem verdiğim ve burada ismini açıklamayı uygun görmediğim bir ağabeyimle konuşuyordum. Bu ağabeyim Türkiye Komünist Partisine gönül vermiş bir kişi bana şu kelimeleri söylemişti. “Muammerciğim bu hayatta en önemli olan şeylerden birisi omurga. Bak beni yıllardan bu yana tanırsın görüşlerimi ve düşüncelerimi iyi bilirsin. Ben Türkiye'de bunun olacağını düşünmüyorum ama eğer bir gün olur da Türkiye Komünist Partisi bu ülkede iktidar olursa şuan gördüklerimizin yüzde doksanından fazlası benden daha fazla komünist olur ve o gün bizim konuşmamıza bile izin vermezler” demişti. O gün ne demek istediğini aslında çok fazlada anlamamıştım. Bugün gördüklerim ise o günü benim gözümün önüne yeniden getirdi.

DUVARI YIKMA ÇABASINA GİRMİŞLER

Günün adamı olmak isteyen ve sırtını bir duvara yaslayarak iş yapanlar duvarın sallandığını görür görmez duvarı yıkma çabasına girmişler. Duvar bir an önce yıkılsın ki yeni örülecek olan duvara tuğla taşıyabilsinler. 

Şuan Karaman'da olanı ben şöyle yorumlamak istiyorum. Ertuğrul Çalışkan'ın ve Mehmet Er'in kullandığı Karaman Belediye otobüsünde yolculuk yapanlar 30 Mart'a kadar otobüsün çok konforlu olduğunu ve ikiyüz kilometre hızla durmadan ilerleyebildiğini söylüyorlardı. Önlerine çıkacak olan virajı kimse ne Ertuğrul Çalışkan'a söylüyordu nede otobüsün muavinlerine. 1 Nisan itibari ile virajı görenler birer birer otobüsten atlayarak canını kurtarma çabasına düşerken, meydana gelen kazanın Ertuğrul Çalışkan ve muavinlerin hatası yüzünden olduğunu, otobüsün virajda yan yattığını ve buna bizzat şahit olduklarını söylüyorlar. Bu açıklamalar son dakika gelişmeleri olarak her yerde duyuruluyor. 

Bu arada otobüs kazasında canlarını kurtaranlar yarı yolda kaldıklarının bilincinde olarak en yakın Karaman Belediye otobüs durağına gidip ilk gelen otobüse binmek için kendi aralarında yarışıyorlar. Otobüse binenler otobüsün konforunun yeniden farkına varacak ve otobüsün arka camına giderek otobüse binemeyenlere el sallayacak.

Her neyse galiba ben bugün biraz fazla konuştum ne demiş Mevlana, Ya olduğun gibi görün ya göründüğün gibi ol! 

Muammer Şen 05.04.2019

YORUMLAR

  • 0 Yorum