Durmuş Ali GÜLTEKİN

Durmuş Ali GÜLTEKİN


DAHA ÖTESİ YOK… 

05 Ocak 2017 - 15:12

İnsanları önce elma şekeriyle kandırıp, dilleri, dinleri, gelenek ve görenekleriyle oynayıp, demokrasi, özgürlük,  bağımsızlık hayalleriyle ütopik bir hayat vadeden, sonra elindeki son kuruşu alarak borç batağına sokan ve soyup soğana çeviren sistem artık son nefesini vermek üzere…
 

Yüzyıllardır dünyada egemenliğini kanla, kinle, nefretle sürdüren ve dünyanın kaynaklarını sömüren emperyalizmin son çığlıklarını duyar gibiyim.
Sistematik bir şekilde uyutulan kalabalıklar artık uyanıyor. Sempatik tavırları yemiyor gizli ve açık bir şekilde karşı duruş sergiliyorlar.

 

Bu defa başkaca önlemler devreye giriyor emperyalistlerce. Korku yaratılıyor, teröristler üretiliyor, sinsice ve haince katliamlar yaptırılıyor.
Son günlerde yaşanılan terör olayları, hele tamda yılbaşı gececi yaşanılan vahşet en belirgin örneklerden…

 

Din, mezhep ve ideoloji kavgaları pompalanıyor.
Bazı kesimler belki de çıkarları uğruna uyanmamakta dirense de, veya uyandığı zaman sinsi bir planla yok olacağı korkusuyla sessiz kalmayı tercih etse de artık bir gerçek var ki beyinlerde sorgulama başlamıştır. 
Emperyalistler için kendi çıkarları dışında hiçbir şey önemli değildir. En azından herkes artık bunun farkında…
Emperyalizm bir soygun düzeni olduğundan artık hiç kimsenin şüphesi yok. Ve bu soygunu gerçekleştirebilmek için kan, kin ve düşmanlığı mübah sayan bir sistem olduğu gerçeği apaçık ortada…
Korkmuyoruz ve korkmayacağız…

Birlik ve beraberlik içinde emperyalizme başkaldırımız sürecek…
 

Yeni ABD başkanı Trump için birçok şey yazılıp söylenmekte, sanki o gelince hayat güllük gülistanlık olacakmış gibi. Lütfen hayal kurmayın.  Amerika kendi çıkarları uğruna kan dökmeye ve ikiyüzlü hain politikalar uygulamaya devam edecek.
 

Biz artık başkalarından medet ummayı bırakalım ve kendimize dönelim. Kendimizden başka dost ve müttefik aramayalım. Sadece çıkarlarımız doğrultusunda işbirliği yapalım. 
Milli birlik ve beraberlik, milli sanayi, milli eğitim, milli kalkınma, milli savunma…
Daha ötesi yok.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum