Karaman'da bir okulda skandal iddia! Asıl gerçek ise sabah hastaneye giderken ortaya çıktı

Karaman'da öğretmeni tarafından uygulanan şiddet, 10 yaşındaki U.A.'nun yüzde 80 duyma kaybına yol açmasına neden oldu.

Karaman'da bir okulda skandal iddia! Asıl gerçek ise sabah hastaneye giderken ortaya çıktı
Editör: Ali Dağlı
27 Temmuz 2021 - 15:43
Karaman'da öğretmeni tarafından uygulanan şiddet, 10 yaşındaki U.A.'nun yüzde 80 duyma kaybına yol açmasına neden oldu. 3 kez ameliyat olan ve hala tedavisine devam edilen çocuk, artık duymak istiyor. 
U.A. henüz 10 yaşında. 4’ncü sınıf öğrencisi. Öğretmenine göre tek sucu ise Kur’an-Kerim okurken kekelemesi. Mağdur U.A., defalarca öğretmeni tarafından darp edildi ancak korktuğu için ailesine söyleyemedi. Fakat öğretmeni tarafından uygulanan son şiddet ise onun duyma yetisini yüzde 80 kaybetmesine neden oldu.
Annesi F.A. ise üzüntü içinde bir an önce öğretmenin görevden alınmasını istiyor. “Bu hoca oğluma önceden de şiddet uygulamış bizim geç haberimiz oldu” diyen anne, Çocuğun yüzündeki izleri ben fark ettim ama oğlum söylemedi. Bu hoca sınıfta her gün bir çocuğa şiddet uygulayarak dövüyordu. Bir tane velimizin çocuğunu sınıftan almasının sebebi dayakmış. Her gün bir çocuk dövülüyor ama, çocuklar korkularından ailelerine söylemiyorlar.” diyerek aynı durumu başka velilerinde yaşadığını belirtti.

ATILAN BİR TOKAT 2 KEZ AMELİYATA NEDEN OLDU
Karaman İmam Hatip Ortaokulu’nda okuyan U.A., 19 Mayıs Çarşamba günü okuluna gittiğinde öğretmeni A.U. tarafından Kur-an’ı Kerim’i okurken kekelediği için darp edildi. Daha sonra sınıftan çıkartıp kendi odasına götürüp döverek kulak zarını patlattığı iddia edildi. 2 kez ameliyat olan öğrencinin tedavisi devam ediyor.

HASTANEYE GİDERKEN GERÇEK ORTAYA ÇIKTI
Annesi F.A., döven öğretmenin aynı zamanda okulun hafız müdürü olduğunu belirtti. Olayın ertesi günü sabaha karşı rahatsızlanan U.A., annesine giderek ağrılarının olduğunu söyledi. Bunun üzerine annesi apar topar çocuğunu alarak Karaman’da özel bir hastaneye götürürken yolda öğretmeni tarafından kulağına tokat yediğini öğrendi.
Anne Aslan konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi;
“19 Mayıs günü okula gittiğinde hocası dövüyor ve eve geldiğinde bize hiçbir şey söylemedi. Çocuk çok halsizdi, ağrı kesici falan almış. Ağrısı ile birlikte ezber yapmaya çalışıyor hocanın korkusundan. “Anne kulağım acıyor, kulağıma bir bakar mısın?” dedi. Baktım bir şey olmadığını söyledim. Sabah 05:00 sıralarında çocuk tekrar odama geldi, 2 kez istifra etmiş ve ‘ben hastayım beni doktora götür. Kafam kulağım çok ağrıyor’ dedi. Karaman’da özel bir hastaneye götürürken yolda hocasının dövdüğünü ve kulağına tokat attığını söyledi. Hastanede bakıldığında kulak zarında darbe ile 2 delik olduğunu söylendi ve bizi Konya’ya sevk ettiler. Konya Başkent Hastanesi’nde yapılan müdahalede sızıntı olamasın diye kâğıt yapıştırma işlemi yaptılar. Şu anda beklemedeyiz. Tedavisinin üç ay boyunca yaranın iyileşip kulak zarı ameliyatı olacak.”

“GÜVENLİK KAMERASI GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI”
İlk başta çocuğunun tedavisiyle ilgilendiği için suç duyurunda bulunmadığını söyleyen F.A., “İlk başlarda çocuğumun tedavisi ile ilgilendiğim için hocayı şikâyette bulunmadım. Önce çocuğun tedavisine baktım. Sonra bu tedavi sürecinden sonra şikâyette bulundum. Bize sadece küçük bir tokat attığını söyledi. Ama görüntüleri gördüğümüzde çocuğu sınıftan döverek çıkartıp, tekme ve tokatla odasına götürdüğü, daha sonra kaldırıp duvara silkelediğini ve çocuğun bayılmaya geldiğinde tekrar sınıfa götürdüğü görüntülerimiz var. Şu anda mahkemedeyiz, süreç devam ediyor. Önceki zarar gören çocukların aileleri hiçbir tepki vermeyip, müdahale etmeyince benim çocuğumun kulağı patladı. Bende müdahale etmez isem başka çocukların da canı yanacak. “
Elinde darp raporları ve çocuğu dövdüğü anın görüntüleri olduğunu iddia eden annesi, “ Biz çocuğun tedavisi ile uğraşırken hocanın attığı mesajlar, özür dilemeler, ‘isteyerek yapmadım, sadece basit bir tokat attım. Korkutmak istedim’ diye söylediği mesajlarımız var. Ama çocuğu bayıltıncaya kadar dövdüğünü söyledi oğlum. Savcılığa hepsini sundum. Mahkememiz devam ediyor. Mahkeme gününün sonuçlanmasını bekliyoruz” diyen anne F.A., bir an önce adaletin yerini bulması istediğini belirtti.

HALA GÖREVİNE DEVAM EDİYOR
Öfkeli anne, “Benim çocuğum yandı, başka çocuklar yanmasın!” diyerek sözlerini şöyle noktaladı: “Bu hoca öfkesini kontrol edemiyor. Bu olay oluncaya kadar ve biz duyuncaya kadar birçok kişiyi darp etmiş. Bütün velilerimizin de ifadeleri var. Onlar çocuklarını almışlar. Benim çocuğum yandı, başka çocuklar yanmasın. O hoca hala okulda görevine devam ediyor. Bu hocanın kesinlikle görev yapmaması, başka canların yanmaması lazım. Benim çocuğumun hayatı ile oynadı. Yüzde 80 duyma kaybı var ve geri gelecek mi, duyabilecek mi oda belli değil.”

 
Reklam

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • Memet mert
  1 ay önce
  O soytarınin bacaklarını kırar munasib bı yerine sokarım zındık
 • sinan
  1 ay önce
  Ya çocuklara tecavüz ediiyorlar ya da dayak atıyorlar..Bir de adı Din öğretmeni..Yezidin tohumları..Görüntüler özür mesajları falan olduğuna göre kabul ediyor ama M.E.B İl Müdürlüğü neden bu şerefsizi hala görevden almıyor..Almaz çünkü M.E.B. denen kurumun bakanı dahil hepsi dinci ve yobaz. Ama bizim insanımıza da müstehak..Yav bu şehirde dinci bir vakıfın yurtlarında 45 erkek çocuğuna tecavüz edildi de hala da çocuklarını bu şerefsizlere emanet ediyorlar.!
 • ATTİLA
  1 ay önce
  Böyle öğretmen terbiyesizini cezaevinde 15 yıl yatıracaksın Bu nasıl Kuran öğretme Sen çocuğa şiddet uygula sakat bırak Kuran Kerimi öğrenecek Herkes eyvallah Ama bu şekilde değil Üzücü bir durum
 • ATTİLA
  1 ay önce
  Böyle öğretmen terbiyesizini cezaevinde 15 yıl yatıracaksın Bu nasıl Kuran öğretme Sen çocuğa şiddet uygula sakat bırak Kuran Kerimi öğrenecek Herkes eyvallah Ama bu şekilde değil Üzücü bir durum