CANLI BOMBA OLDUĞU İDDİA

YANLIŞ ALARM!

Karamanda bu sabah saatlerinde, Konya’da ise 2 gündür fotoğrafı canlı bomba aranıyor şeklinde paylaşılan şahıs Konya/Bozkırlı bir kişi olduğu öğrenildi.

Sabah saatlerinde karamanda da yapılan yoğun sosyal medya paylaşımları yalan çıktı! 
Haber Merkezimize ulaşan Ahmet Yıldırım isimli şahıs fotoğrafın kendine ait olduğunu ve son 3 gündür kimliği belirsiz kişilerce kendi fotoğrafının fotoşop ile düzenlemeler yapılarak canlı bomba olarak servis edildiğini öne sürdü.
Yurt dışında olduğunu belirten Yıldırım’ın ailesi ilse Konya’da yayılan bu olaydan oldukça rahatsız.  Gitgide artan sosyal medya paylaşımları üzerine youtube a video çekip yükleyen Ahmet Yıldırım, videosunda askerlik anılarını ver fotoşop ile düzenleme yapılan resminin orijinal halini gösteriyor.
Son günlerde yaşanan terör olayları nedeniyle iç karışıklılığa ve halkın panik havasına kapılmasını isteyen teröristler  bu tür paylaşımlar yaparak gündem oluşturmaya çalışıyor.
İlerleyen zamanlarda da yapılabileceği düşünülen bu tür paylaşımlara halkımızın itibar etmemesi gerekiyor.
Şüpheli kişi ve araç plakaları listesinin emniyet haricindekilerin iftira ve yalan olabileceği için bu tür bilgiler Emniyet Genel Müdürlüğüne bağlı resmi web sayfalarından teyit edilmelidir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Bu Videolar da İlgiliniz Çekebilir