Reklam
Reklam

Ünver Genel kurulda hitap etti

CHP'nin Karaman Milletvekili Ünver yerel basının sıkıntılarını genel kurulda dile getirdi.

Editor: Buket Toprak
10 Ocak 2019 - 09:25 - Güncelleme: 11 Ocak 2019 - 15:30
Reklam

Cumhuriyet Halk Partisi Karaman Milletvekili Av. İsmail Atakan Ünver, TBMM'de söz alarak; basın emekçilerinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı. Ünver yaptığı konuşmada Karaman'da günlük çıkan 6 gazetenin tamamının haftalık çıkma kararı aldığını söyledi.

Genel kurula hitap eden Ünver'in yaptığı konuşma şu şekilde: "Yarın Çalışan Gazeteciler Günü. Bu günü kutlamadan önce söylemem gerekir ki Anadolu'da basın kan ağlıyor. İlim Karaman'da günlük çıkan 6 gazetenin tamamı son ekonomik gelişmeler sonucunda personel maaşı, vergi, sigorta, kâğıt ve kalıp maliyetlerindeki yüzde 200-300 oranındaki artış sebebiyle haftalık çıkma kararı almıştır. Yükselen maliyet artışı sebebiyle yaşanan bu gelişme beni ve tüm Karaman'ı üzmüştür. Türkiye'nin 70'nci ili olan Karaman'da artık günlük gazete çıkmamaktadır.

Böyle giderse Anadolu'da faaliyet gösteren 3 bin civarındaki gazete kapanmak durumunda kalacaktır. Hükûmetin bu duruma bir çare bulması kaçınılmaz hâle gelmiştir. Bu burukluk içinde, ekonomik ve siyasi baskılar altında yaşam mücadelesi veren basın çalışanlarımızın Çalışan Gazeteciler Günü'nü bugünden kutluyorum” dedi.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..