Reklam
Reklam

Tekpınar aday adaylığını açıkladı

Mehmet Emin Tekpınar Ak Parti'den Belediye Başkan aday adaylığını açıkladı.

Editor: Buket Toprak
07 Kasım 2018 - 12:59 - Güncelleme: 08 Kasım 2018 - 09:36
Reklam

Mehmet Emin Tekpınar Ak Parti'den Ermenek Belediye Başkanı Aday adayı olduğunu duyurdu. Tekpınar Ermenek için herşeyin en iyisini yapmak için mücadele edeceğiz dedi.

Tekpınar; “Doğup büyüdüğüm cennet vatana ahde vefa borcumuzu ödemek için son kez yola çıktık. 30 yıllık bürokrasi deneyimimizin 10 yıla yakını belediye müfettişliği, Istanbul, Karaman, Konya Belediye Başkan yardımcılıkları derken 25 yıla yakın ömrümüz belediyecilikte geçti.

Siyasette ilk yolculuğumuza 2004’te, Ermenek hizmet hayaliyle başladık. Istanbul Buyuksehirden koşup geldik o dönem nasip olmadi ama memlekete hizmet sevdası ve hayali bitmedi ölmeden ahir ömrümüzde bu kadar tecrübe toprak olmadan güzel vatana hizmet edelim diye  yola çıktık. Memleketteki kanaat önderi bir çok dostları ziyaret ederek istişarelerde bulunduk. Ülke siyasetinde önemli mevkilerde bulunan, başta değerli hemşerimiz, bakanımız Lütfi Elvan olmak üzere, İl Başkanımız, milletvekillerimiz, eski yeni teşkilat başkanlarımızın görüşlerini aldık, onların, halkımızın teveccühünü gördüğümüz için 2019 seçimlerinde AK Partıden Beledıye Baskan Aday Adayi olmaya karar verdim.

Allah nasip ederse, aday olursak hiçbir parti gözetmeksizin tüm Ermenekli’yi kucaklayacak şekilde çalışmalara başlayıp, kazandığımız takdirde cennet vatana neler yapacağımızı anlatacağız. Model olarak Ermeneğe hizmeti, geçmiş merhum Emin Hami Koçaş, Halil Akbulut gibi geçmiş tüm değerli belediye başkanlarının zor şartlarda yaptığı çalışmaları, halen syn Ugur Sözkesen kardeşimin yarıda kalan hizmetlerine aşkla devam edip, inşallah daha büyük hizmetlere elimizden geldiğince imza atacağız. Başta güzel memleketin istihdamına yönelik olarak kapanan kömür ocaklarımızın yeniden açılması, yeni istihdama yonelik hizmetlerin yatırımların vatana gelmesi, eski Ermenek’in tekrar ayağa kalmasi için Istanbul, Ankara, Konya, Antalya, Mersin tüm Ermenek lobisiyle makro duzeyde çalışmalar başlatılarak, ilçemizin tarihi turistik önemi, barajı, doğası, havası, yeşilinin tanıtımı icin son teknoloji tanıtım filmleri, reklam materyalleri kullanılarak tum Türkiye’ye anlatılacak. İç ve dış turizmle ülkemizin gelişmesi sağlanacak. Yarım kalan hizmetlerin yanında acil olarak katlı otoparkla şehir trafiğinin rahatlatılması, eski pazar yerimizin eski haline getirebilmesi haftada Pazartesi Cuma gibi iki pazar kurulmasi gibi yüzlerce, bir aylık, üç aylık, yıllık olmak üzere makro planlarla yeşil Ermenek tarihteki güzel yerini alacak. Tüm hemşehrilerimize yönelik sosyal projelerle inşallah Ermenekliler yazık kışlık memleketlerine dönecekler, baba ocağı ana kuşağının sevgisini memlekette bulacaklar. Ahir ömrümüzde ne kadar bilgi birikim tecrübemiz varsa cennet vatan bildiğim memleketime gece gündüz demeden gerekirse bakanlıkların önünde çadır kurup kanal Ankara-Ermenek hattını yapacağız. Rahmetli anam babam tüm geçmiş ecdada hayırlı evlat olmaktır amacım. Tüm dostların hayır duasına muhtacım. Ne ikbaldir ne makamdir ne ranttır amacım. Tüm hemşehrilerimize sevgi selam saygılarımı sunarım”dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x