Reklam
Reklam

Karaman'da Fuhuşa darbe

Karaman'da polisin yaptığı operasyonların ardından komisyon harekete geçti. Fuhuş yapıldığı tespit edilen çok sayıda ev mühürlendi.

Editor: Buket Toprak
07 Kasım 2018 - 12:31 - Güncelleme: 09 Kasım 2018 - 14:54
Reklam

Karaman'da polisin yaptığı operasyonların ardından fuhuş yapıldığı tespit edilen evler Valilik tarafından mühürleniyor. Mühürlenen evler 90 gün boyunca hiç bir şekilde kullanılamıyor. 

Karaman İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği tarafından çeşitli tarihlerde düzenlenen operasyonlarda fuhuş yapıldığı tespit edilen çok sayıda ev 90 gün süre ile mühürlendi. 

FUHUŞ İÇİN GENELLİKLE APART DAİRELER KULLANILIYOR

Karaman Valiliği Zührevi Hastalıklar ve Fuhuşla Mücadele Komisyonu polisin yaptığı operasyonların ardından kent genelinde bir çoğu apart daire olmak üzere fuhuş yapıldığı tespit edilen evleri tek tek mühürledi. Yetkililer fuhuş yapmak ve yaptırmak için genellikle apart dairelerin tercih edildiğini belirtti.

Komisyon Zührevi Hastalıklarla Mücadele tüzüğünün 95 ve 104'üncü maddesi gereğince bu evleri 90 günlüğüne mühürlerken,bu evlerde fuhuşun devam etmesi halinde 1200 güne kadar mühürleme yetkisine sahip bulunuyor.

YABANCI UYRUKLU KADINLAR HASTALIKLI ÇIKMIŞTI

Karaman'da geçtiğimiz tarihlerde Ahlak şubesi tarafından yapılan fuhuş operasyonlarında çok sayıda kadının cinsel yolla bulaşan hastalık taşıdıkları ortaya çıkmıştı. Hastalıklı kadınlar yapılan işlemlerinin ardından sınır dışı edilmişti.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..