Sınıfın maskotu oldu

Reklam
11 Ocak 2020 - 13:54
Reklam

Karaman'ın Ermenek İlçesinde yatılı bölge okulunda eğitim gören ortaokul öğrencileri soğukta üşüyen kediyi sınıflarına aldı. Sınıfın maskotu olan kediye karton ismi verildi. Öğrencilerle birlikte ders dinleyen ve teneffüse çıkan kedi için öğrenciler okul bahçesinde yuva yapmaya karar verdi.

Karaman'ın Ermenek İlçesinde bulunan Fikret Ünlü yatılı bölge okulu 6-B sınıfı öğrencileri teneffüste okulun bahçesinde üşümüş bir kedi görerek, sınıflarına getirdi. Üşüyen kedinin bir müddet sınıfta kalmasını isteyen öğrencilerin talebini geri çevirmeyen Türkçe öğretmeni Nuri Gürdal dersi kedi ile birlikte işledi. Sınıfın maskotu haline gelen kediye sınıfta birde isim belirlendi. Oy birliği ile Karton ismi verilen kedi öğrencilerle birlikte ders dinleyip teneffüse çıktı.

Çocukların hayvan sevgisinin aşılanması gerektiğini söyleyen Türkçe öğretmeni Nuri Gürdal; “Öğrencilerimiz teneffüste bahçedeki kedinin üşüdüğünü fark etmiş ve sınıfa getirmişler. Bizlerden kedinin ısınma süresince sınıfta kalması yönünde izin istediler. Bizlerce çocuklarımıza hayvan sevgisini aşılamak maksadı ile buna izin verdik. Kedi sınıfımızın adeta maskotu oldu. Öğrencilerimizle birlikte derse giriyor onlarla birlikte teneffüse çıkıyor. Öğrencilerimiz ile birlikte Karton ismini verdiğimiz kediye okulumuzun bahçesinde bir yuva yapacağız” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----