Reklam

PEKİ YA SÖZ KONUSU EVLER KİMİN?

Geçtiğimiz günlerde Karaman'da yaşanan yaşları küçük çocuklara cinsel istismar olayına bağlı olarak Karaman Valiliği basın açıklaması yaptı.

Reklam
PEKİ YA SÖZ KONUSU EVLER KİMİN?
17 Mart 2016 - 23:09
Reklam

Geçtiğimiz günlerde Karaman'da yaşanan yaşları küçük çocuklara cinsel istismar olayına bağlı olarak Karaman Valiliği basın açıklaması yaptı.

Yapılan basın açıklamasında "...adı geçen dernek ve vakıf adına İlimizde açılmış bir yurt bulunmamaktadır."cümlelerine yer verilmesi kafalarda "Peki ya sözkonusu evler kimin ?"sorularına zemin hazırladı.yapılan açıklamada,

"İlimiz sınırları içerisinde vuku bulan, 10 çocuğumuza yönelik cinsel istismar eylemi iddiaları ile ilgili olarak Cumhuriyet Başsavcılığınca adli soruşturma başlatılmış ve soruşturma kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğünde görevli Öğretmen M.B. 05.03.2016 tarihinde tutuklanmıştır.
 
Konunun Karaman Cumhuriyet Başsavcılığınca 07.03.2016 tarihinde yazılı olarak Valiliğimize intikal ettirilmesi üzerine hemen M.B. hakkında görevden uzaklaştırma işlemi uygulanmış ve disiplin soruşturması için iki maarif müfettişi görevlendirilerek, soruşturmanın hafta sonuna kadar tamamlanması talimatı verilmiştir. Soruşturma seri bir şekilde, beş gün içerisinde tamamlanarak disiplin soruşturma raporu ve ekleri, Valiliğimizce gereğinin takdir ve ifası için 11.03.2016 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığına (Bakanlık Yüksek Disiplin Kurulu Başkanlığı) intikal ettirilmiştir.
 
Kayıtların tetkikinde, olayın şüphelisi M.B.’nin Karaman İmam Hatip Okulu, İmam Hatip Lisesi ve Anadolu İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği (KAİMDER); yine Vakıflar Bölge Müdürlüğünden alınan bilgiye göre de Ensar Vakfı üyesi olmadığı anlaşılmıştır. Ayrıca, adı geçen dernek ve vakıf adına İlimizde açılmış bir yurt bulunmamaktadır.
 
Bilindiği gibi, bazı basın ve yayın organlarında yer alan haberlerde yanlış ve yanıltıcı bilgilerin verildiğinin tespit olunması üzerine, Cumhuriyet Başsavcılığınca konuyla ilgili basın açıklamaları yapılmıştır.
 
Söz konusu olayın vahameti, yapılan yayınların mağdurlar ve aileleri tarafından da takip edildiği dikkate alınarak hareket edilmesi, resmi kurum ve kuruluşlarca yapılan açıklamalar dışındaki beyan ve iddialara itibar edilmemesi büyük önem arz etmektedir.
 
Yürütülen soruşturma ve kovuşturmalar neticesinde, olayın tamamıyla ortaya çıkarılacağı, suçun sübut bulması halinde suçlunun hak ettiği adli ve idari cezaları alacağı konusunda kimsenin tereddüdü bulunmamalıdır.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur. "denildi.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----