ÇANAKKALE ZAFERİ'NİN 101.YILI KUTLU OLSUN

TÜRKİYE KAMU-SEN, TÜRK EĞİTİM-SEN (Türkiye Eğitim,Öğretim ve Bilim Hizmetleri Kolu Kamu Çalışanları Sendikası ) Karaman İl Temsilcisi Ziya HOTAMIŞLI Çanakkale zaferinin 101.yılı nedeniyle kutlama mesajı yayınladı....

Reklam
 ÇANAKKALE ZAFERİ'NİN 101.YILI KUTLU OLSUN
17 Mart 2016 - 22:10
Reklam

 TÜRKİYE KAMU-SEN, TÜRK EĞİTİM-SEN (Türkiye Eğitim,Öğretim ve Bilim Hizmetleri Kolu Kamu Çalışanları Sendikası ) Karaman İl Temsilcisi Ziya HOTAMIŞLI Çanakkale zaferinin 101.yılı nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

İl Temsilcisi Ziya HOTAMIŞLI mesajında ;

"Çanakkale Zaferimizin 101.yıldönümü kutlu olsun.

Bugün bize hür, bağımsız bir vatanda yaşamayı emanet eden tüm kahramanlarımızın ruhları şad olsun.
Çanakkale geçilseydi 5 bin yıldır vatanımız olan Anadolu ve İslam coğrafyası Haçlı işgal, sömürü ve esaretine mahkûm olacaktı. Atalarımız yokluk, açlık ve çaresizlikle kıvranırken, Balkan hezimetinin yaraları taptaze iken büyük bir iman, cesaret, birlik ve kahramanlık ruhuyla mücadele etti. İnançla ve Allahın yardımıyla zaferle çıktı…
İngiliz sonuçtan o kadar emindi ki zafer kutlama planları bozuldu, hezimete uğrayıp şaşkına döndü…
Çanakkale’de planları bozulan Haçlı saldırısı bugün PKK ve türevleri olarak karşımızda! Dünkü Çanakkale cephesi bugün içimizden açılmıştır!


Kimliğimiz, ahlakımız, kültürümüz, dini ve milli değerlerimizi yozlaştırıp içini boşaltmak isteyenler; Çanakkale ruhunu yıkanlardır!
Doğu ve Güneydoğu’da yaşananlar, Balkan hezimetinde yaşadıklarımızı çağrıştırıyor! Devletimizin ve milletimizin bekası çok ciddi tehdit ve tehlike altındadır. Bu gün ülkemiz apaçık bir milli güvenlik sorunuyla karşı karşıyadır. Başkentimizin göbeğinde onlarca insanımız topluca katledilebiliyor. Haçlı bombaları her yerde patlıyor. Şehit haberi gelmeyen gün yok!
Liselerimizde okutulan Milli Güvenlik Dersi açılım, demokrasi ve sivillik maskesiyle kaldırıldı. Bunu kaldırtmayı; zafer olarak ilan eden bir sendika türedi. Lise Edebiyat kitaplarından Bayrak şiirini kaldıranlar, Çanakkale ruhunu da yıktıklarının farkında mıdır?
Ortaokul, lise ve üniversite talebeleri okullarından cepheye gidip şehit olurken bu gün bazı okul ve üniversitelerimiz adeta terör yuvasına döndürülmüştür. Asıl düşündürücü olan da bu manzaradır! Polis, asker ve vatandaşlarımıza saldıranlar; içimize sokulan haçlı tohumlarıdır. Bunlarla demokrasicilik oyunlarıyla mücadele edilmez. Anladıkları dilden konuşmak şarttır. Aksi halde iş işten geçmiş olur!  

Türk milli eğitimi devletin kuruluş ve kurucu felsefesi ruhundan saptırılmaya, gençliğimiz, sahipsizliğe terk edilmiş gibidir. Gençliğimizi tehdit eden en büyük tehlike: alkol, uyuşturucu, fuhuş, yıkıcı, bölücü odakların ağıdır.
Milli eğitimin görevi, gençliğimizi daima İstiklal Savaşı ve Çanakkale ruhuna sahip değerlerle donatılmış olarak yetiştirmektir.. Bu ruh sadece; anma programlarıyla kazandırılamaz.

Atatürk’ün;” Türk çocuklarına görecekleri eğitimin yaşı ve seviyesi her ne olursa olsun; evvel ve her şeyden evvel: Türk milletinin düşmanları ve onunla mücadele esasları öğretilmelidir” talimatı temel esas olarak görülmelidir.     
Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı’nı kimlere karşı yapmışsak; bugün tüm terör grupları da onların askerleridir Herkesin bilmesi gereken gerçek budur.

Türkiye ve Türk milleti üzerindeki Haçlı oyunları hiç bitmemiştir.

Düşmanı bileceğiz ki, ona göre çalışacağız, ülkemizi ve milletimizi her alanda geliştirip kalkındıracağız ki tedbirimizi alabilelim. Milli birlik ve beraberliğimizi hiçbir şartta kaybetmeyeceğiz.
Çanakkale’deki yurdun her bir köşesinden ve Musul, Kerkük, Erbil, Halep, Şam, Tebriz, Bakü’den..250 bin şehidin mezarı vatana atılan ortak imzadır, mühürdür.

Başta bu zaferi yaşatan; Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; tüm kahramanlarımızı rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyoruz.

Türkiye Kamu-Sen; Çanakkale ruhunun yaşatılması mücadelesinin adresidir." dedi.                     

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----