Öğrenciler için söylediler

Reklam
Öğrenciler için söylediler
04 Aralık 2019 - 10:11
Reklam

3 Aralık Dünya Engelliler Günü, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi 15 Temmuz Konferans Salonunda düzenlenen etkinlikle kutlandı.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında Karaman Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve  Karaman Rehberlik ve Araştırma Merkezi tarafından ortaklaşa düzenlenen programda bu yıl bir değişiklik yapılarak öğretmenler sahne aldı.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi 15 Temmuz Konferans Salonunda düzenlenen programa, Karaman Valisi Fahri Meral ve eşi Zehra Meral, Cumhuriyet Başsavcısı Behçet İşlek, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan ile daire amirleri, okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Program öncesi öğrenciler, Vali Fahri Meral ve protokol üyelerini mehter marşı ile karşıladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programın açış konuşmasını Özel Eğitim Uygulama Merkezi Müdürü Barbaros Orman yaptı.

Derviş Filmi Gönüllerde Hoş Bir Seda Bıraktı

Ardından Rehberlik ve Araştırma Merkezi tarafından engellilerin yaşamış oldukları hayatı kısa da olsa topluma yansıtmak için hazırlanan “Derviş” isimli kısa filmin gösterimi yapıldı.  Sosyal medyada büyük beğeni toplayan kısa film izleyenlere duygu dolu anlar yaşattı.

Bu Kez Öğretmenler, Öğrencileri İçin Söyledi

Bu yıla özgü içerikle hazırlanan program kapsamında Özel Eğitim Uygulama Merkezi öğretmenleri bir koro oluşturdu. Öğretmenlerden oluşan koro, Türk Sanat Müziğinden güzide eserler icra ederek hem davetlilere hem de öğrencilere keyifli dakikalar yaşattılar. Öğretmenlerin sahne performansına davetliler alkışlarıyla eşlik ettiler.

Özel eğitim öğrencilerine yönelik yapılan faaliyetlerin anlatıldığı kısa film gösteriminin ardından Ali Rıza Alıçlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencilerinin ritim grubu sahne aldı. Öğrencilerin sergilediği davul şovu büyük alkış topladı. 

Programın sonunda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, programın gerçekleştirilmesinde emeği olan başta Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve Karaman Rehberlik ve Araştırma Merkezi olmak üzere herkese teşekkür etti. Davetliler programın ardından engelli öğrenciler tarafından hazırlanan sergiyi gezdiler.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----