Reklam

Kurşun hedefi 12'den vurdu, o sorun sona eriyor

Karaman İl Sağlık Müdürü Adnan Kurşun basın mensupları ile bir araya gelerek Karaman'daki sağlık yatırımlarını ve uygulamalarını değerlendirdi.

Reklam
17 Ekim 2019 - 11:44
Reklam

Karaman İl Sağlık Müdürü Adnan Kurşun kentte görev yapan basın mensupları ile bir araya geldi. Karaman'ın genel sağlık yatırımlarının değerlendirildiği toplantıda konuşan Kurşun, yapımından bu yana sorun yaşanan Karaman Devlet Hastanesi asansörlerinin hepsinin değişmesi için girişim başlattıklarını belirterek asansör değişim ihalesinin bugün sonuçlanacağının müjdesini verdi.

Bugün sabah 09.00'da Karaman İl Sağlık Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen toplantıya İl Sağlık Müdürü Adnan Kurşun, kentteki sağlık yöneticileri ve basın mensupları katıldı.

Karaman'ın sağlık yatırımlarını ve genel sağlık uygulamalarını kamuoyu ile paylaşan Kurşun 2019 yılı içerisinde kente 132 sağlık personelinin atandığını 72 personelin ise Karaman'dan ayrıldığını belirtti. Ataması yapılan 132 sağlık personelinden 22'sinin uzman hekim, 11 pratisyen hekim, 4 diş hekimi, 60 sağlık personeli ve 31 diğer branşlardaki kadrolara geldiğini söyledi.

Karaman'da hizmete girdiği günden bu yana sorun yaşanan Karaman Devlet Hastanesi'nin asansör sorununun köklü olarak çözüme kavuşacağını belirten İl Müdürü Kurşun; “Bugün Allahın izni ile Karaman Devlet Hastanemizde bulunan 12 adet asansörün baştan sona yeniden yapılması için ihalemize çıkıyoruz. Bu konu ile ilgili bakanlığımız ile görüşülerek gerekli ödenekler tahsis edildi. İhalemizin sonuçlanmasının ardından en kısa sürede yer teslimini yaparak yeni asansörlerin kullanımına başlarız” dedi. 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----