9 yaşındaki Yusuf'tan düşmanları titretecek söz

Reklam
17 Ekim 2019 - 09:20
Reklam

Karaman'da “Barış Pınarı” harekatına destek vermek isteyen küçük öğrenciler, öğretmenleri gözetiminde ellerine aldığı Türk Bayrakları ile kentteki garnizon ve polis şehitliğini ziyaret etti. Şehitlerin mezarı başında dua eden öğrencilerden 9 yaşındaki Yusuf Elmalı bugün şehitlere olan saygımızı ifade etmek için buraya geldik. Bizim için burada şehit düşenler var. Belki gün gelir bu vatan için bizde şehit oluruz” dedi.

Karaman İlyas Küçüker İlkokulu 3-A sınıfı öğrencileri sınıf öğretmenleri Hasan Hüseyin Yılmaz ile birlikte Suriye'de başlatılan “Barış Pınarı” harekatına destek vermek için kentte bulunan garnizon ve polis şehitliğini ziyaret etti. Ellerine aldıkları Türk bayrakları ile şehitliğe gelen öğrenciler burada şehitler için dua etti. Şehitlik ziyareti esnasında gazetecilerin çocuklara neden buradasınız sorusu üzerine 9 yaşındaki Yusuf Elma'lı gururla “Şehitlerimize saygımızdan buradayız.  Bizim için burada şehit düşenler var. Belki gün gelir bu vatan için bizde şehit oluruz” dedi.

Öğrencilerin milli ve manevi duygularla yetiştiğini ifade eden sınıf öğretmeni Hasan Hüseyin Yılmaz öğrencilerin talebi üzerine şehitlik ve jandarma ziyareti tertip ettiklerini belirtti. Öğrencilerin gündemdeki haberlerden etkilendiğini ve ülkenin durumunu anlayarak Mehmetçiklerimize moral vermek istediklerini söylemesi üzerine böyle bir etkinlik düzenledik. Hangi yaştan olursa olsun söz konusu vatan ise Türk milleti hep birlikte omuz omuza kitlenerek tek vücut oluyor. Bizler milli ve manevi duygularımızı yaşattığımız sürece hiç bir güç bizleri alt edemeyecektir” dedi.

Öğrenciler şehitlik ziyaretlerinin ardından kahraman Türk askerine moral vermek için İl Jandarma Komutanlığına gitti. İl Jandarma Komutanı İsmail Şahin'e Kuran-ı Kerim hediye eden öğrenciler askerlere ise karanfil dağıttı.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----