Karaman'da vaka sayısında korkutan artış sürüyor

Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı koronavirüs verilerinde en çok vakanın görüldüğü yer; Karaman , Konya ve Ankara'nın olduğu bölge olarak belirlendi.

Reklam
Karaman'da vaka sayısında korkutan artış sürüyor
Editör: Ali Dağlı
25 Ekim 2020 - 18:57

Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı koronavirüs verilerinde en çok vakanın görüldüğü bölge Karaman , Konya ve Ankara'nın olduğu bölge olarak belirlendi.

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan verilere göre, Ankara, Karaman ve Konya'nın da içinde bulunduğu bölgede vaka sayılarında artış olduğu belirtildi.  Marmara Bölgesi genelinde hasta sayısındaki artış sürüyor. Bölgede, toplam 5 bin 61 yeni hasta var.  Bakanlığın günlük koronavirüs raporuna göre, İstanbul'da 22 Ekim'de 708 yeni hasta, haftalık rapora göre, Ankara, Karaman ve Konya bin 637 yeni hasta ile bölge olarak ikinci sırada yer aldığı görüldü.

Son 7 gün içinde 100 bin kişiye düşen yeni hasta sayısı, İstanbul, Batı Anadolu, Orta Anadolu, Ortadoğu Anadolu ve Doğu Marmara Bölgelerinde yüzde 15 sınırını aştı. Kahramanmaraş 27,6, Denizli 26,5 ve Ankara 23,3 ile büyükşehirler arasında en yüksek son 7 gün insidansına sahip olan iller.

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ayse
    1 ay önce
    Karaman merkezde yaşıyorum burada virüs gün geçtikçe çoğalıyor okulların açık kalması niye d vam ediyor çocuklarımızı okula göndermek istemiyoruz bunun sorumlusu kim olacak benim çocuğum hastalanınca kim sahip çıkacak yetkiler sayin selcukbey lütfen okulları kapatın anaokullarini ilkogretimleri kapatın çocuklar çok küçük