Karaman'da üretilen ürünlerin bozulmasının önüne geçildi

Karaman'da üretilen sebze,meyve ve yumurta gibi ürünlerin ihracatında Tareks Belgesini vermeye yetkili memur görevlendirildi.

Reklam
Karaman'da üretilen ürünlerin bozulmasının önüne geçildi
Editör: Ali Dağlı
15 Eylül 2020 - 12:44

Miiletvekili Şeker, Karaman'da üretilen sebze,meyve ve yumurta gibi ürünlerin ihracatında Tareks Belgesini vermeye yetkili memur bugün itibariyle İl Gümrük Müdürlüğümüze görevlendirildiğini açıkladı.

Ak Parti Karaman Milletvekili Recep Şeker yaptığı açıklamada," İlimizden gelen talep doğrultusunda Ticaret Bakanlığımıza ilettiğimiz,Karamanımızda yetisen yaş sebze,meyve ,yumurta gibi ürünlerin ihracatında istenen Tareks Belgesini vermeye yetkili memur bugün itibariyle İl Gümrük Müdürlüğümüze görevlendirilmiştir. Tareks Belgesi alması gereken ihracatçılarımıza duyurulur. Böylelikle ürünlerin bozulmadan ihracatı için zamanla yarışılan konuda başka bir İl'e belge için gidiş gelişin önüne geçilmiş ve İlimizde üretilen ürünlerin yaklaşık 150 Milyon dolar ihracat girdisi de ilimiz hanesine yazılmış olacak.Taleplerimizin karşılanmasındaki desteklerinden dolayı Sayın Ticaret Bakanımıza, Ticaret Bakan Yardımcımız Sayın Sezai Uçarmak'a,Ürün Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürümüz ve Bürokratlarına,talebi ileten OSB Başkanımız Sayın Kemal Boynukalın ve yönetimine teşekkür ederim" dedi. 


YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----