Reklam

Karaman'da ki kan donduran cinayetin ayrıntıları

Karaman'daki cinayet olayının ardından 1 kişi tutuklandı.

Reklam
08 Ağustos 2019 - 13:46
Reklam

KARAMAN'da birlikte alkol alan arkadaşlar arasında selam vermeme ve yan bakma nedeniyle çıktığı öne sürülen 1 kişinin ölümü, 4 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan kavganın ardından gözaltına alınan 6 şüpheliden Cengiz Ali Y. (19) tutuklandı. 19 sabıka kaydı olduğu ortaya çıkan Cengiz Ali Y.'nin geçen yıl parkta oturan 3 kişiyi, tüfek ile ateş ederek yaraladığı belirlendi. 

Olay, 5 Ağustos gecesi saat 23.30 sıralarında Çeltek Mahallesi'ndeki Karaman Kalesi'nin dış surları yanında meydana geldi. Cengiz Ali Y. (19), Durmuş Ali Y., Murat Y. (18), arkadaşları Uğur Ç.(18), Beytullah Yanık(28), Rıdvan Ersin Y. (18) ve Emre K.(19) alkol almaya başladı. 

'NİYE BANA SELAM VERMEDİN, NİYE YAN BAKTIN' KAVGASI 

İddiaya göre Cengiz Ali Y., Beytullah Yanık'a, ''Buraya ilk geldiğinde niye bana selam vermedin, niye yan baktın'' dedi. Bunun üzerine ikili arasında çıkan tartışma bıçaklı kavgaya dönüştü. Kavgaya diğerleri de katıldı. Boynundan yaralanan Beytullah Yanık ve vücutlarının çeşitli yerlerinden yaranan Cengiz Ali Y., Rıdvan Ersin Y., Murat Y. ve Uğur Ç. Karaman Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Yanık, doktorların müdahalesine rağmen yaşamını yitirdi.

Polis, Cengiz Ali Y.  ile 5 arkadaşı gözaltına aldı. Cengiz Ali Y., ilk ifadesinde ''Olay gecesi hep birlikte alkol alıyorduk. Beytullah Yanık ile 'selam vermeme ve yan bakma' mevzusundan tartışmıştık. Olayın nasıl bu hale geldiğini ben de tam olarak bilmiyorum. Olay anını hatırlamıyorum” dedi. Diğer şüpheliler de olayı hatırlamadıklarını söyledi.

6 şüpheli yapılan sorgularının ardından adliyeye sevk edildi. Şüphelilerin adliyeye sevk edildikleri sırada gülmeleri dikkat çekti. Cengiz Ali Y. , mahkemece tutuklanırken, 5 şüpheli adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.  

19 YAŞINDA 19 SABIKA KAYDI VAR 

Tutuklanan Cengiz Ali Y.'nin  'adam yaralama' ve diğer suçlardan 19 sabıka kaydı bulunduğu, geçen yıl Ağustos ayında Hürriyet Mahallesi'ndeki Avarlar Parkı'nda oturan 15-20 yaş arasında 3 genci, tüfek ile ateş ederek yaraladığı, kısa süre tutuklu kaldıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere salıverildiği ortaya çıktı.

Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Bedir solma
    9 ay önce
    Arkadaşlar sanki dünyayı kurtarmış gibi gülüyor 19 yaşında 19 olay allahım devletimize hakimimize savcımıza kısaca diplomalı mafyalara zeval vermesin bi garibanın motorunu yakalar görevden bahsederler bi seyyar satıcı yakalar görevden bahsederler maaşı çekip yesinler helal vergilerimiz toplum kendi huzurunu sağlıyor varolsun insanlık
-----Sponsorlu Bağlantılar-----