Tüm kurumlara yazı gönderildi, gurbetçilere..

Karaman'da Karaman Valiliği tüm resmi kurumlara gurbetçiler hakkında resmi yazı gönderdi.

Reklam
Tüm kurumlara yazı gönderildi, gurbetçilere..
08 Ağustos 2019 - 10:31
Reklam

Karaman'da Karaman Valiliği tarafından bütün resmi kurumlara yazı gönderilerek gurbetçi vatandaşlara gereken kolaylığın tanınması talimatı verildi.

Vali Fahri Meral imzalı yazıda kısıtlı süre için memleketlerine gelen gurbetçilerin resmi işlerinde gereken kolaylığın sağlanarak kısa süre içinde çözüme kavuşturulması istendi.

Karaman Valisi Fahri Meral, İl Emniyet Müdürü Fikret Bayraktar ile kente gelen gurbetçi vatandaşları çiçek ile karşılamış ve kendilerine yönelik etkinliklerin yapılacağını belirtmişti.

17 Temmuz'da bölge trafik önünde Karamanlı gurbetçilerle bir süre sohbet ederek sorun ve taleplerini dinleyen Vali Meral, yurtdışında yaşayan çok sayıda Karamanlı gurbetçinin bulunduğunu ve tatillerini geçirmek amacıyla her yıl yaz aylarında memleketlerine geldiklerini, tatil süresince talep ve ihtiyaçlarının giderilmesi konusunda her türlü yardıma hazır olduklarını söyledi.

Yurtdışından gelen Karamanlı ailelere yönelik mahalli idareler ile işbirliği halinde sosyal, kültürel içerikli proje ve faaliyetlerin düzenleneceğini belirten Vali Meral, gurbetçi vatandaşlarımızın kaldıkları sürenin kısıtlı olduğu göz önünde bulundurularak kamu kurum ve kuruluşlarında gerçekleştirecekleri iş ve işlemlerde mevzuat çerçevesinde gerekli kolaylığın sağlanacağını, devletin her kurumuna kolaylıkla ulaşabileceklerini, ziyaret ve taleplerini en üst yetkiliyle bile görüşerek iletebileceklerini ifade etti.

Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----