Reklam

Karaman'da hibe olarak 32 bin fidan dağıtıldı

Karaman'da çiftçilerin bağ ve bahçe kurmaları için Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından temin edilen ve %100 hibe olan 32 bin 500 fidan dağıtımı yapıldı.

Reklam
Karaman'da hibe olarak 32 bin fidan dağıtıldı
Editör: Ali Dağlı
04 Aralık 2020 - 10:28
Göksu Taşeli havzası kalkınması projesi kapsamında, çiftçilerin bağ ve bahçe kurmaları için Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından temin edilen ve %100 hibe olan 32 bin 500 fidan dağıtımı yapıldı. 
Konuyla ilgili açıklama yapan Karaman Ziraat Odası Başkanı Mehmet Bayram; "Göksu Taşeli havzası kalkınması projesi kapsamında çiftçilerimizin bağ ve bahçe kurmaları için Tarım ve Orman İl Müdürlüğümüz tarafından temin edilen 4712 ad. Ceviz 7876 ad. Zeytin fidanı ile 20.000 ad. bağ çubuğunun dağıtımı gerçekleştirildi.
Göksu Taşeli projesi kapsamında gerçekleştirilen %100 hibe olan, müracaat eden her çiftçimizin aldığı fidanlar üreticilerimiz için bereketli olsun inşallah. Göksu Taşeli projesi kapsamında ilimiz büyük destekler almaktadır.
Çilek bahçesi kurulumu, güneş paneli, seracılık ve fidan dağıtımı olmak üzere %75 ile %100 hibe olan proje Karaman tarımına büyük katkı sağlamaktadır.
Bu proje için Tarım ve Orman Bakanı Sn. Bekir Pakdemirli, Valimiz Sn. Mehmet Alpaslan Işık’a, Ak Parti Karaman Milletvekilleri Sn. Recep Şeker, Sn. Selman Oğuzhan Eser’e, Tarım ve Orman İl Müdürümüz Yusuf ŞAHİNBAŞ’a, Şube Müdürü İbrahim Erkal’a ve personeline emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz" denildi.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum