CHP'den Atatürk parkında alternatif program

Karaman CHP il örgütü ve çağdaş yaşamı Destekleme derneği Atatürk parkında Cumhuriyet Bayramını kutladı.

Reklam
29 Ekim 2019 - 15:40
Reklam

Karaman'da Cumhuriyet Halk Partisi İl Örgütü ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği alternatif Cumhuriyet Bayramı kutlama töreni düzenledi. Atatürk Parkında düzenlenen tören hep birlikte andımızın okunması ile sona erdi.

Bugün 13.30'da Atatürk parkında düzenlenen törene CHP Karaman Milletvekili İsmail Atakan Ünver, CHP Karaman İl Başkanı Kadir Ergin, CHP Karaman Merkez İlçe Başkanı Ahmet Tanju Kuytan, CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Baştuğ ve partililer katıldı.

İstiklal marşı ve saygı duruşu ile başlayan programda CHP Karaman İl Başkanı Kadir Ergin ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Karaman Şube Başkanı Fatma Koçak Atatürk anıtına çelenk koydu. 

CHP Karaman merkez ilçe başkanı Ahmet Tanju Kuytan ve CHP Karaman İl Başkanı Kadir Ergin katılımcıları selamlayarak günün anlam ve önemine binayen kısa bir konuşma yaptı.

Başkanların ardından alandaki Karamanlılara seslenen CHP Karaman Milletvekili İsmail Atakan Ünver Mustafa Kemal Atatürk'ün Cumhuriyet ile bir birinden ayrılamayacak bir kavram olduğunu söyledi.

Bugün aydınlanmanın ışığıyla bağımsız bir devlet olarak yaşıyorsak bunu Mustafa Kemal Atatürk'e borçluyuz diyen Ünver; “Aslında atamıza teşekkür etmenin en iyi yolu, onun kurduğu Cumhuriyet'e ve değerlerine sonsuza kadar sahip çıkmaktır” dedi.

“CHP'YE ALTERNATİF OLUŞTURMAYA ÇALIŞANLARIN ÇABALARI BEYHUDEDİR”

Cumhuriyet Halk Partisinin Cumhuriyet'ten 50 gün daha yaşlı olduğunu söyleyen Ünver; “CHP Cumhuriyetin, Atatürkçülüğün ve Atatürk'ün tüm emanet ve hatıralarının yılmaz ve yıkılmaz bekçisi zaptedilemeyen kalesidir. Cumhuriyet Halk Partisi dışında yol arayanların Cumhuriyet Halk Partisine alternatif oluşturmaya çalışanların, bu anlamda  Cumhuriyet Halk Partisine Atatürkçülük öğretmeye çalışanların uğraşları nafile söyledikleri sözlerde beyhudedir. 

Cumhuriyet Halk Partisi tüm siyasi parti ve hareketlerin hatta çağdaşlıktan yana tavır koyan tüm yurttaşlarımızın sığındığı korunaklı tek çatı, bir anlamda baba ocağıdır. Ailede babaya saygı kalmazsa o aile aile olmaktan çıkar.

“KİMSEDEN DERS ALMAYA İHTİYACIMIZ YOKTUR”

Cumhuriyet Halk Partisi'ne Atatürkçülük ve milliyetçilik konusunda akıl satmaya çalışmak en  zahmetsiz iş olduğundan, bu yola başvuranlar hep olmuştur ve olacaktır. Bu uğurda unutmamamız gereken kişilerin gelip geçici asolanın ve kalıcı olanın  Cumhuriyet Halk Partisi olduğudur. Bizim Cumhuriyet Halk Partisi olarak milliyetçilik ve Atatürkçülük konusunda hiç kimseden ders almaya ihtiyacımız yoktur. Son zamanlarda icat edilip,vatandaşlarımıza dayatılan tek adam rejimiyle milletimizin Cumhuriyet sayesinde elde ettiği bir çok demokratik kazanım örseletilse ve geriletilsede inanıyor ve biliyoruz ki nihai erimde aziz milletimiz ülkemizde demokrasinin, Atatürk devrimlerinin ve Cumhuriyet kazanımlarının yok edilmesine asla ve kat'a müsaade etmeyecektir. Bugün elde ettikleri geçiçi pozisyonlara güvenerek Atatürk'ün aziz Türk milletinin gönlünde kurduğu tahta göz dikip Atatürk'ü hatıralarını ve emanetlerini yok edebileceklerini düşünenlerin hevesleri şüphesizki kursaklarında kalacaktır” dedi.

Ünver'in konuşmasının ardından öğrenciler şiir okudu. Cumhuriyet Bayramı töreni alandaki herkesin yüksek sesle andımızı okuması ile sona erdi.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----