Reklam

BEDİRHAN GÖKÇE KMÜ'DE ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Öğrenci Konseyi tarafından düzenlenen şiir dinletisinde ünlü radyo-televizyon programcısı ve şair...

BEDİRHAN GÖKÇE KMÜ'DE ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU
17 Mart 2016 - 21:33

BEDİRHAN GÖKÇE’DEN KMÜ’DE ANLAMLI PROGRAM

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Öğrenci Konseyi tarafından düzenlenen şiir dinletisinde ünlü radyo-televizyon programcısı ve şair Bedirhan Gökçe üniversite öğrencileriyle bir araya geldi. İstiklal Marşının kabulü ve Çanakkale Zaferini Anma etkinlikleri kapsamında düzenlenen söyleşiye KMÜ Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen, üniversitenin akademik ve idari personeli ile çok sayıda öğrenci katıldı.

“Sizler ülkemiz geleceğinin ışıklı yüzlerisiniz”

KMÜ Konferans Salonunda gerçekleştirilen ve yoğun ilgi gören program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Bedirhan Gökçe, Karaman’a daha önce de geldiğini belirterek, “İstiklal Marşının kabulü, Mehmet Akif Ersoy ve 18 Mart Çanakkale Zaferini Anma kapsamında düzenlenen böyle anlamlı bir etkinlikte bu salonu doldurduğunuz için her birinizi alnınızdan öpüyorum. Sizler ülkemiz geleceğinin ışıklı yüzlerisiniz. Üniversiteli olmak kolay bir şey değildir. Anneleriniz babalarınız birçok şeyden fedakârlık ederek sizi okumanız için buraya gönderdi. Sizler iyi yerlere geldiğinizde onların gururu oluyorsunuz.” dedi. 

“Allah bizi bir ve bütün eylesin”

Şair Bedirhan Gökçe, millet olarak çok zor tarihi dönemlerden geçtiğimizi ve bu güçlüklerin birlik olarak atlatıldığını hatırlatarak konuşmasını şöyle sürdürdü: “Allah onlardaki imanı bize de nasip etsin. Çanakkale, Çanakkale olduysa bunun sebebi toplumda ayrım yapılmadığı içindir. Tek yürek, tek millet olunduğu içindir. Bir olursak her şeyin üstesinden geliriz. Birbirimize kardeşçe sarılmayı unuttuk. Biz kardeşiz demeden bu sıkıntıları aşamayız. Allah bizi bir ve bütün eylesin.”

Çanakkale Zaferi, Mehmet Akif Ersoy ve İstiklal Marşı ile ilgili anlatımlarda bulunan Bedirhan Gökçe, şiirleriyle salonu dolduran öğrencilere duygulu anlar yaşatırken kimi zaman da anlattığı fıkralarla salondakileri gülümsetti. 
Etkinlik, KMÜ Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen’in Bedirhan Gökçe’ye plaket takdim etmesiyle sona erdi. Ardından Gökçe ve beraberindekiler, Rektör Gökmen’i makamında ziyaret etti.

FOTO
 GALERİ İÇİN TIKLATIN 

YORUMLAR

  • 0 Yorum