Başkandan 2020 kişiye iş sözü

Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı Karaman'da üretken belediyeciliği hayata geçirdiklerini belirterek 2020 kişiye Ongun bünyesinde iş vereceklerini söyledi.

Reklam
16 Ocak 2020 - 11:10 - Güncelleme: 17 Ocak 2020 - 12:35
Reklam

Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı Karaman'da üretken belediyeciliği hayata geçirdiklerini belirterek Karaman Belediyesinin iştiraki olan Ongun A.Ş. üzerinden iki adet fabrika kurduklarını açıkladı. Başkan Kalaycı 2020 kişiye de işe alacaklarının müjdesini verdi.

“KARAMAN'IN KALKINMASI İÇİN START VERDİK”

Karaman'da 31 Mart yerel seçimlerinin ardından Belediye Başkanı seçilen Savaş Kalaycı seçim döneminde de vaad ettiğimiz üretken belediyeciliği artık yavaş yavaş hayata geçirmeye başladık, bizler seçim dönemindeki çalışmalarımızda Karaman 2 yılda bu kadar değişir mi dedirteceğiz demiştik. Bizler yaptığımız plan ve programlar sonucunda Karaman'ı artık değiştirmeye, güzelleştirmeye ve kalkındırmaya yönelik çalışmalarımıza start verdik” dedi.

“2020 KİŞİYİ İŞE ALACAĞIZ”

Karaman'da kalkınma ve işsizlikle mücadele konusunda ONGUN A.Ş.'ye personel alımlarının başladığını belirten Kalaycı, Karaman'da 2020 kişiyi Ongun üzerinden işe alarak kentteki özellikle genç işsiz nüfusunu önemli derecede düşüreceklerini söyledi.

“ÜNLÜ MARKA KARAMAN'DA ÜRETİLİYOR, İŞE ALINANALAR ÇALIŞMAYA BAŞLADI”

Kalaycı; “ Bizler göreve geldiğimiz ilk günden buyana üretken belediyeciliği hayata geçirmek için büyük çabalar sarf ettik. Biz üretken belediyeciliği faaliyete geçirmek için elimizi taşın altına koyduk. Biz Karaman halkının ve gençlerimizin istihdamına dayalı ne kadar sorunu varsa hepsini çözeceğiz. Hepimizin bildiği yılların Ongun A.Ş.'si biz göreve geldikten sonra saya ve ayakkabı olmak üzere 2 yeni fabrika kurdu. Bizlerin hedefi Karaman'ın ve Karamanlıların ekonomisine katkı sağlamak. Şuan için saya ve ayakkabı fabrikamız yaklaşık 2 aydır faaliyette. Ongun A.Ş. üzerinden alınan işçilerimiz burada istihdam edilmeye başlandı. Şuan için ünlü bir marka olan gezer terlikleri Karaman'da Ongun A.Ş.'nin kurduğu fabrikada üretiliyor” dedi.

“ARTIK KİRAYA VERİLMİYOR, KENDİMİZ YAPIYORUZ”

Kurulan fabrikaların yanı sıra eskiden özel şirketlere devredilen bilbord işletmeciliğinide artık Ongun A.Ş. bünyesinde yapıldığını belirten Kalaycı; “Ongun A.Ş. kentteki bütün bilbordlar ile artık kendisi ilgileniyor, bu işler başka firmalara kiraya verilmiyor. Ongun A.Ş. şuan için bilbordlardaki baskı, dizgi, dizayn bütün işlerini artık kendisi yapabilir hale geldi. Biz bu baskı makinelerini borçsuz bir şekilde alarak üretime geçirttirdik” dedi.

“KARAMAN'A YAKIŞMIYORDU DERHAL HAREKETE GEÇTİK”

Karaman'da üzerinde çalıştıkları projelerden birisininde hayvan pazarı projesi olduğunu belirten Kalaycı; “30 yıllık bir ilde ruhsatsız, şehir merkezinde ve üniversitenin dibinde bir hayvan pazarı yakışmıyordu. Bizlerde haritada neresi işaretlenmiş ise oraya bir hayvan pazarının acilen yapılması gerektiğini düşündük. Bizim derdimiz her zaman üzüm yemek oldu. Bağcıyı dövmekle falan uğraşamayız. Biz Karaman'ın ve Karamanlıların menfaatine olan her konuda sonuna kadar çalışmaya devam edeceğiz. En kısa sürede de bu hayvan pazarını inşa edip Karaman halkının hizmetine sunacağız. Biz laf değil iş üreteceğiz” dedi.

“MİSAFİRLERİMİN ÇAYINI BİLE KENDİ CEBİMDEN ÖDÜYORUM”

Belediyenin sınırlı kaynaklarını ince eleyip sık dokuyarak harcadıklarını belirten Kalaycı makamda misafirlere harcanan malzemelerin parasınıda kendi cebinden verdiğini söyledi.
En büyük hassasiyetlerinin beytül mal olduğunu dile getiren Kalaycı; “Ben buradan şunun sözünü veriyorum babam dahi olsa ben bu belediyenin 1 kuruşunu kimseye yedirtmeyeceğim. Ben makam odamda bile içilen çayın hesabını yapan adamım. Ben burada ağırladığım misafirlerimin bütün masraflarını kendi cebimden harcıyorum. Ben şimdiye kadar 1 kez bile olsun belediyenin üzerinden bir harcama yapmadım. Karaman için veya Belediye için olmayan hiç bir toplantıya belediyenin makam aracını kullanarak gitmedim. Biz Karaman'a bir söz verdik, belediyenin malını çalmayacağız, çaldırmayacağız her kuruşunu bu halkın menfaat için kullanacağız” dedi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ayzbtk
    2 ay önce
    Evet mhp den adam bulamazsak giremiyoruz sanırım. Akp adamını alıyor diye kızanlar şimdi kendileri mhp den adam bulmanız gerekiyor diye geri gönderiyor. Siyasetin kanunu bu sanırım.