Karaman'dan adım adım Kilistra'ya

Karaman'da doğa tutkunları bu haftada Kilistra'ya gezi düzenledi.

Reklam
Karaman'dan adım adım Kilistra'ya
16 Ocak 2020 - 10:35 - Güncelleme: 19 Ocak 2020 - 16:43
Reklam

Karaman Doğa Sporları Fotoğrafçılık Gençlik ve Spor Kulübü Derneği(KARDOF) bu hafta Kilistra antik şehrine  gezi düzenledi.

KARDOF Yönetim Kurulu Başkanı Yakup Tamer Çıtlak yaptığı açıklamada: "Kapalı bir havada kulüp merkezinden hareketle başladığımız yolculuğumuz, saat:11.00 gibi Konya Gökyurt sınırları içersinde bulunan karlar altında KİLİSTRA antik şehrine ulaştık.

Arazi tamamıyla en az 80 cm karla kaplı idi. 17 kişi ile başlangıç rotamız da sert kar olması nedeniyle fazla batmadan ilerledikçe tarihin içindeki yolculuğumuz başlamıştı. Kayaların içene oyularak yapılmış yaşam alanları, kiliseler Kapodakya yapısal şeklinde oluşumlar. Bu gezimizde tarihi bu alanları ziyaret ve gezmenin yanı sıra kar yürüyüşü ile köy yaşantısının içerisinde güzel bir gün geçirmemizi sağladı.

Dönüşte yol üzerinde bulunan Timraş obruğunu ziyaret ederek gezimizi güzel anılarla sona erdirdik. KARDOF Yönetim kurulu olarak amacımız sizleri her zaman doğanın güzelliklerine kavuşturmak. İki haftada bir yapacağımız faaliyetlerimizde doğa yürüyüşü, kültür ve tarihi yerlere planlamalar yaparak bölgemizdeki güzelliklerle sizleri buluşturmak istiyoruz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum