Zerre'den Küre'ye

Karaman'da BİLSEM 2250 öğrenciyi davet edip mikroskop ve teleskop ile tanıştırıldı.

Zerre'den Küre'ye
11 Mart 2019 - 14:49 - Güncelleme: 13 Mart 2019 - 09:42
Reklam

Karaman Bilim ve Sanat Merkezi tarafından gerçekleştirilen “Zerreden Küreye Seyir Projesi” kapsamında Karaman'da ilkokul, ortaokul ve lise öğrenimini sürdüren 2250 öğrenci randevular verilerek beş hafta süren yoğun bir çalışma sonucu mikroskop ve teleskop ile tanıştırıldı.

Yoğun talep gören proje de öğrenciler Astronomi Ve Uzay Bilimleri ile ilgili sunumların yanı sıra mikro organizmalar dünyasının gizemli dünyası ile de tanışarak heyecanlı vakit geçirdi.

Uygulamaya dayalı, laboratuvar ve etkinlik temelli eğit formatına sahip BİLSEM, olanaklarını tecrübeli öğretmenleri aracılığıyla tüm Karaman’ın hizmetine sunuyor.

Sadece özel yetenekli bireylere eğitim vermekle yetinmeyerek fırsat buldukça müracaat eden tüm kurumlara da kapılarını açıyor. Karaman BİLSEM’de Android yazılımı, maker eğitimleri, akıl oyunları ve robotik uygulamalarının yanı sıra müzik aletleri eğitimi, seramik, ebru, ahşap oyma, gibi sanat uygulamaları da yapılıyor.

Karaman’da Sanat ve Bilim alanları ile daha çok öğrenciyi buluşturmanın heyecanını yaşadıklarını ifade eden kurum müdürü Ayhan Zerman proje yürütücüleri Mehmet Emin Eren, Ayşe Karabacak, Rahman Mazılıgüney ve tüm eğitim kadrosuna özverilerinden dolayı teşekkür etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum