Vekiller müjdeyi verdi para Karaman'a aktarıldı

Türkiye'de sadece 3 köyde uygulanacak olan projede 5 milyonluk dilim Karaman'a aktarıldı.

Reklam
Vekiller müjdeyi verdi para Karaman'a aktarıldı
12 Haziran 2019 - 19:05
Reklam

AK Parti Karaman Milletvekilleri Av. Selman Oğuzhan Eser ve Dr. Recep Şeker Karaman'ın Güldere köyündeki projedeki 15 milyonluk ödeneğin 5 milyonunun gönderildiğinin müjdesini verdi. Türkiye'de sadece 3 köyde başlatılan projede Karaman'da yerini aldı.

AK Partili vekiller Karaman ile ilgili çalışmaların hızla devam ettiğini, yürütülen çalışmalar ile Karaman'a yeni yatırım ve tesislerin ve yeni hizmetlerin kazandırıldığını belirtti.

Vekiller tarafından yapılan açıklamada; “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın kırsal alanda yaşam kalitesinin yükseltilmesi hedefi ile başlattığı kırsal dönüşüm ve köy nakli çalışmaları “Örnek Köy” projesi kapsamında Türkiye genelinde belirlenen üç köyden biri olarak seçilen Güldere Köyümüze için 15 milyon liralık ödenek ayrılmış olup ilk etap 5 milyon Türk lirasının Karaman'a aktarılması sağlanmıştır. 27.04.2020 tarihinde tamamlanması öngörülen çalışmalar aralıksız sürmektedir. 

Proje kapsamında; 29 adet 108 m2 (2+1) konut, 24 adet 138 m2 (3+1) konut, 1 adet cami, 1 adet köy konağı, 1 adet spor alanı, 1 adet 200 tonluk su deposu, 2 adet park ve oyun alanı, 1 adet ticari alan, 5,1 km köy içi yol ve kaplama imalatları yer almaktadır.

Yapım çalışmaları devam eden projede %15 seviyesine gelmiştir. 17 Adet (2+1) konut, 18 Adet (3+1) konutun kaba inşaatı tamamlanmış, duvar, sıva ve çatı imalatları devam etmektedir. İçme suyu şebeke kazısına başlanılmış olup Cami ve Köy Konağı subasman aşamasındadır. Köy içi 5,1 km yol güzergâhlarının alt temel malzemeleri serilmiştir. İlimize ve Güldere köyümüze hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ederiz” ifadelerine yer verildi.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----