Vali Işık, Karaman'da covid-19 vaka ve ölüm sayısını açıkladı

Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık, Karaman’da bayramdan önce olan vaka sayısı 120 iken bayramdan sonra bu sayı hızla artarak 500 sayısına ulaşmış ve 16 kişi de virüsten hayatını kaybetmiştir” dedi.

Reklam
Vali Işık, Karaman'da covid-19 vaka ve ölüm sayısını açıkladı
Editör: Ali Dağlı
26 Haziran 2020 - 17:02
Reklam

Karaman’da İl Sağlık Müdürlüğü tarafından covid-19 ile mücadele ve sürecinde farkındalık oluşturmak amacıyla ‘Pandemi Farkındalık Yürüyüşü’ düzenlendi. Yürüyüş sonrası Vali Işık gazetecilere yaptığı açıklamada bayram öncesi vaka sayısının 120 iken bayramdan sonra 500 ün üzerine çıktığını söyledi.

Vali Işık açıklamasında, "Kentte vefat eden hasta sayısının 16 ve vaka sayısının da 500 ün üzerinde olduğunu ifade eden Işık, şunları kaydetti: "Bir anlamda sağlık personelimizin öz verili çalışması üstün gayreti boşa çıkmış. Çekilen bunca sıkıntıya rağmen hastalığın yayılma hızı önlenememiştir. Şimdi geriye dönüp acaba nerde hata yaptık deyip özeleştiri yapmamızın tam zamanı. Hatamız şu rehavete kapıldık, sosyal mesafeyi korumadık, maske takmadık, hijyene dikkat etmedik. Bu üçüne dikkat etmediğimiz sürece bu virüs içimizde bir seri katil gibi dolaşmaya devam edecek. Oysa bunu yenmek elimizde. Lütfen gevşemeyelim rehavete kapılmayalım, temizliğe, sosyal mesafeye ve maske takma kuralına mutlaka uyalı." dedi. 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----