Üniversiteden skandal ile ilgili açıklama

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi öğrencilerin yediği yemekteki hile ile ilgili açıklama yaptı.

Reklam
Üniversiteden skandal ile ilgili açıklama
14 Ocak 2020 - 14:56
Reklam

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi üniversitenin mutfağındaki skandal ile ilgili açıklama yaptı. Üniversitenin mutfağının özel bir şirket tarafından işletildiğinin altı çizilen açıklamda üniversite olarak bu sorunu biz tespit ettik ve gerekli kurumlara bildirdik denildi. Öte yandan üniversitenin halen aynı şirketle çalışmaya devam ettiği öğrenildi.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Mehmet Akgül'ün onayının ardından yapılan yazılı açıklamada; “Tarım ve Orman  Bakanlığı, 13/01/2020 tarihli yayımladığı listesinde laboratuvar sonucuyla taklit ve tağşiş yapıldığı kesinleşen gıdaları üreten firmalara ait bilgileri kamuoyunun bilgisine sunmuş olup sıcak yemek hizmeti satın aldığımız firmanın ve üniversitemizin ismi bu listenin içerisinde yer almaktadır.

24/09/2019 tarihinde üniversite yemekhanesinde yapılan günlük denetimde İzmir Köfte'nin içerisine kanatlı eti karıştırıldığı fark edilmiş ve 25/09/2019 tarihinde Tarım İl Müdürlüğü yetkilileri çağrılarak yemekten numune almaları tarafımızca istenmiştir. Yüklenici firmanın yaptığı tağşiş, laboratuvar ortamında kanıtlanmış ve Bakanlık tarafından yüklenici firmaya para cezası uygulanmıştır.

Üniversitemiz yemekhanesi günlük olarak titizlikle denetlenmekte olup anılan tarihten sonraki denetimlerde herhangi bir tağşişe rastlanmamıştır” ifadelerine yer verildi.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----