TECAVÜZCÜ ÖĞRETMENE 350 YIL HAPİS !

Karaman'da çocuklara tecavüz skandalında, ilkokul ve ortaokulda okuyan 10 erkek öğrenciye tecavüzden tutuklanan....

Reklam
TECAVÜZCÜ ÖĞRETMENE 350 YIL HAPİS !
Editör: İmaret
16 Mart 2016 - 23:18
Reklam

 Karaman'da çocuklara tecavüz skandalında, ilkokul ve ortaokulda okuyan 10 erkek öğrenciye tecavüzden tutuklanan sınıf öğretmeni Muarrem B. hakkında toplam 350 yıl istemiyle Karaman Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı.

Karaman kent merkezindeki Gazi Mustafa Kemal İlkokulu'nda görevli sınıf öğretmeni Muarrem B., gönüllü olarak kurs verdiği, Çeşitli Vakıflara'a yakınlığı ile bilinen evlerde barınan 10 erkek öğrenciye cinsel istismarda bulunmaktan 4 Mart günü tutuklanmıştı.
Karaman Ağır Ceza Mahkemesi'ne açılan kamu davasında öğretmen Muarrem B., 'çocuğun cinsel istismarı', 'hürriyetten yoksun bırakma' ve 'çocuğu müstehcen yayınları okumaya ve seyretmeye teşvik' suçlarından 350 yıla kadar hapisle yargılanacağı öğrenildi.

Cumhuriyet Başsavcılığı yaptığı açıklamada, 'Başsavcılığımızca yürütülen soruşturma kapsamında ilgili şüphelinin, Karaman'da 10 küçük mağdura farklı zamanlarda cinsel istismarda bulunduğu kanaatine varılmış olup bu konuda Karaman Ağır Ceza Mahkemesi'ne kamu davası açılmıştır. Başsavcılığımızca son derece hassas bir şekilde yürüttüğümüz bu soruşturmayı bugün itibariyle sonuçlandırmış bulunmaktayız' ifadeleri kullanıldı.
 
VAKIF VE DERNEKLERE DENETİM YAPILACAK

Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, iddianamede adı geçen vakıf hakkında Vakıflar Bölge Müdürlüğü'ne, dernek içinde Karaman Valiliği Dernekler İl Müdürlüğü'ne yazı göndererek, vakıf ve derneğin denetlenip sonucun savcılığa bildirilmesinin istendiği öğrenildi.
Karaman Cumhuriyet Başsavcılığı, soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Murat Ünal'ın, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ tarafından görevinden alındığı yönünde sosyal medyada çıkan haberlerin, gerçeği yansıtmadığını ve savcı Ünal'ın, görevinin başında olduğu ve soruşturmayı bizzat kendisinin yürüttüğünü açıkladı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----