Reklam

Sürek avında yaban domuzları itlaf edildi

8 köyde düzenlenen süren avında 74 yaban domuzu itlaf edildi.

Reklam
Sürek avında yaban domuzları itlaf edildi
07 Şubat 2020 - 11:11
Reklam

Göcer, Çatak, Dağkonak, Damlapınar, Kızılyaka, Başkışla ve Yılangümü Köyleri ile Yeşildere köyünde mücadele amaçli yaban domuzu sürek avlari düzenlendi.

Köylerde ve kırsal alanlarda avcılar zirai üretime zarar verdiği gerekçesiyle 8 köyde düzenlenen sürek avında 74 adet yaban domuzunu itlaf etti. Karaman İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Merkez Av Komisyonu kararı üzerine Göcer, Çatak, Dağkonak, Damlapınar, Kızılyaka, Başkışla, Yılangümü ve Yeşildere köylerinde, zirai üretime zarar veren yaban domuzlarının vurulması için avcılar sürek avına katıldı.

Karaman'da tarım alanlarına ciddi derecede zarar veren yaban domuzu popilasyonu her geçen gün artarken, Merkez Av Komisyonu 8 köyde yaban domuzu sürek avı planaldı. Tarım ve Orman Bakanlığı 8. Bölge Müdürlüğü; Doğa Koruma ve Milli Parklar Karaman Şube Müdürlüğü işbirliği profesyonel avcılar 8 köyde 2 gün boyunca sürev avı yaptı.

 İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada sürek avının devam edeceği belirtilerek, şöyle denildi: ''Bitki Sağlığı Uygulama Programı doğrultusunda, yaban domuzlarının bağ, bahçe ve tarlalarda zirai üretime zarar verdiğinin tespit edildiği yerlerde profesyonel avcıların avlanması ile domuz popülasyonunun zarar eşiğinin altında tutulması amacıyla sürek avları düzenlenmiştir. Merkeze bağlı Göcer, Çatak, Dağkonak, Damlapınar, Kızılyaka, Başkışla, Yılangümü ve Yeşildere köylerinde yapılan yaban domuzu sürek avında avcılarımız tarafından 74 yaban domuzu itlaf edildi"

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----