Reklam
Reklam

Spor Lisesi açıkladı bir ilk

Spor lisesi öğrencilerin bir şansı daha var dedi.

Editor: Buket Toprak
14 Eylül 2018 - 10:20 - Güncelleme: 18 Eylül 2018 - 11:46

Karaman Spor Lisesi öğrenci kontenjanları ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Türkiye'de ilk olduğunun altı çizilen açıklamada Spor Lisesi'ni tercih etmek isteyenlerin bir şansının daha olduğu vurgulanadı.

Okuldan yapılan açıklama şu şekilde; “Boş kalan kontenjanlar için 9. ve 10. Sınıf öğrencilerimize ek yetenek sınavı yapılacaktır. Sınava girmiş kazanamamış, sınav tarihini kaçırmış, tüm öğrencilerimizi bekliyoruz. 

TÜRKİYE’ DE BİR İLK

Sınıfı başka okulda tamamlayıp 10.sınıfa geçen öğrenciler için yetenek sınavını kazanmaları halinde 10. Sınıftan başlamak kaydıyla Spor Liselerine geçiş hakkı tanınmıştır.  Spor Liselerinin 10. Sınıflarına ilk defa boş kalan 20 öğrenci kontenjanı için başka okullarda okumakta olan öğrencilerden uygulama sınavı ile alım yapılacaktır. Başvurular 17-21 Eylül 2018 tarihleri arasında okulumuza şahsen yapılacak olup, uygulama sınavı 26 Eylül 2018 Çarşamba günü saat 09:30 da Karaman Spor Lisesi Spor salonunda yapılacaktır. Sınav kılavuzumuz okulumuz sitesinde yayınlanmıştır. karamansporlisesi.meb.k12.tr)” denildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Millet Kıraathanesini rutubet vurdu
Millet Kıraathanesini rutubet vurdu