Sitemize gelen Kurban Bayramı mesajları

 Sitemize gelen Kurban Bayramı mesajlarını sizler için derledik.

Sitemize gelen Kurban Bayramı mesajları
20 Temmuz 2021 - 18:51
 Sitemize gelen Kurban Bayramı mesajlarını sizler için derledik.

CUMHURİYET HALK PARTİSİ KARAMAN MİLLETVEKİLİ AV. İSMAİL ATAKAN ÜNVER
 
“Türk milleti olarak barış içinde, kardeşçe ve hoşgörüyle yaşama arzumuzu ortaya koyduğumuz, bizleri bir arada tutan, paylaşmayı ve yardımlaşmayı öğütleyen, birlik ve beraberlik duygularımızın çoğaldığı en önemli günler, hep birlikte kutladığımız bayramlarımızdır.
 
Bizlere paylaşmanın, yardımlaşmanın ve birlikte yaşamanın önemini hatırlatan, özünde kardeşlik, dostluk, sevgi, hoşgörü, paylaşmak, dayanışmak gibi yüce değerleri barındıran bu mübarek günü, Kurban Bayramı’nı; hep birlikte karşılamanın mutluluğu içindeyiz. Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün kurucusu olduğu ve kimsesizlerin kimsesi kıldığı Cumhuriyetin temelini oluşturan demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti ilkeleri ışığında yılmadan yürüdüğümüzü ve hiçbir çocuğun yatağa aç girmeyeceği müreffeh bir Türkiye’nin mücadelesini verdiğimizi anımsatarak bu bayram da milletimize barış, kardeşlik, refah diliyor; tüm İslam aleminin hak ettiği huzura bir an önce kavuşmasını temenni ediyorum.
 
Bu duygu ve düşüncelerle pandeminin gölgesi altıda da olsa huzur içinde geçireceğimiz, kırgınlıkların giderilebilmesi, hoşgörü ve yardımlaşma gibi değerlerin hayata geçirilebilmesi için önemli bir fırsat olan bugün, yarınlara güvenle bakan; siyasi, ekonomik, kültürel ve sosyal anlamda dünyaya örnek olacak düzeyde çağdaş ve kalkınmış bir Türkiye'de; mutlu, sağlıklı ve barış dolu günlere kavuşmak dileğiyle Kurban Bayramınızı kutlar, kestiğimiz kurbanların ve ibadetlerimizin kabulünü Yüce Allah'tan niyaz ederim. İyi bayramlar.”

İL GENEL MECLİS BAŞKANI EYYUP ÇAYIR
“Bereketin, huzurun, manevi hazların, hoşgörü ve kardeşliğin, paylaşmanın, zirve yaptığı bir Kurban Bayramına daha erişmenin mutluluğunu hep birlikte yaşıyor ve paylaşıyoruz. Bilindiği gibi bayramlar, insanlar arasında sevgi, saygı, hoşgörü ve yardımlaşma duygularının pekiştiği, geleceğe dönük iyimserliklerin canlandığı, kişisel dargınlık ve kırgınlıkların bir kenara bırakılarak unutulduğu özel günlerdir. Gelin hep birlikte bu bayramı da fırsatlara dönüştürelim. Küslüklerimizi, kızgınlıklarımızı, husumetlerimizi bir kenara bırakıp kardeş olmanın, bir olmanın, hazzını hep birlikte yaşayalım. Bizi biz yapan bu duyguların olmazsa olmazımız olduğunu tüm dünyaya bir kez daha haykıralım. Bu duygu ve düşüncelerle, Mübarek Kurban Bayramının milletimize, ülkemize, Karamanımıza ve tüm İslam Alemine barış, huzur, sağlık, mutluluk ve hayırlar getirmesini diler, bu vesile ile Sevgili Karamanlı hemşerilerimin, tüm kamu görevlisi arkadaşlarımın, sivil toplum kuruluşlarının ve değerli basın mensuplarının Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.”
ERMENEK BELEDİYE BAŞKANI ATİLA ZORLU

Dostluğun, barışın, birlik ve beraberlik anlayışının en ileri düzeye vardığı bir Kurban Bayramı’na daha ulaşmanın mutluluğunu ve sevincini yaşıyoruz.
Bayramlar birlik ve beraberlik duygularının yoğunlaştığı, sevinç neşe ve coşkunun buluştuğu, insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinleştiği, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları, kardeşçe kucaklaştıkları çok özel günlerdir.
Bu duygu ve düşüncelerle, tüm vatandaşlarımızın Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutlar, tüm insanlık için barışa, sevgiye, kardeşliğe vesile olmasını temenni eder, sevgi ve saygılarımı sunarım.

YENİDEN REFAH PARTİSİ GENEL BAŞKANLIĞI

“Bereketin, huzurun, manevi hazların, hoşgörü ve kardeşliğin, paylaşmanın, zirve yaptığı bir Kurban Bayramı’na daha erişmenin mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. 
Sevinçlerin ve mutlulukların paylaştıkça artığını, üzüntüler ve acıların da paylaşıldıkça azaldığını unutmamalı, küskünlükleri ve kırgınlıkları bir kenara bırakıp kucaklaşmalı, yardımlaşma ve dayanışmayı artırarak, kardeşlik duygularımızı güçlendirmeliyiz.
Kıymetli Karamanlılar, bayram süresince Covid-19 ile ilgili hep birlikte verdiğimiz mücadeleyi unutmayalım. Covid-19’a karşı elde ettiğimiz kazanımları korumak için lütfen bayramı, temizlik, maske ve mesafe kurallarına özen göstererek kutlayalım.
Bu duygularla bütün vatandaşlarımızın, Kurban Bayramı’nı kutluyor, kardeşliğimizi daha da güçlendiren bu güzel bayram coşkusunun ülkemize, milletimize, İslam âlemine, tüm insanlığa barış, kardeşlik ve huzur getirmesini diliyorum.”

İYİ PARTİ KARAMAN İL BAŞKANI İSMET HATİPOĞLU

''Sen ben desin efrad, aradan birliği kaldır, Milletler için işte kıyamet o zamandır.''  Mehmet Akif Ersoy. Birlik, beraberlik ve yardımlaşmanın aynı zamanda paylaşmanın ne demek olduğunu, bizlere: Biz olduğumuzu hatırlatan dini bayramlarımızın önemi çok büyüktür. Pandemi nedeniyle geçtiğimiz yılda tam manasıyla bir araya gelememiş olmanın hasretiyle ve heyecanıyla bir araya gelip; bu bayram, bu hasrete son vereceğiz. Fakat pandemi tam olarak geçmiş değil! İşte bu sebeple hijyen kurallarına dikkat etmemiz sevdiklerimiz ve kendimiz için çok önemlidir... Bu vesileyle vatandaşlarımızdan hijyen kurallarına uymalarını önemle rica ediyorum. Kurban Bayramı’nın bütün evlere, gönüllere, huzur ve bereket getirmesini Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum. Karaman'lı hemşehrilerimin, bütün İslam aleminin Kurban Bayramı'nı kutlar, bu mübarek ayı tüm insanlığa barış, huzur ve hoşgörü getirmesini temenni ederim.

AK PARTİ KARAMAN MİLLETVEKİLİ DR. RECEP ŞEKER
Milletimiz ile birlikte bir Kurban Bayramına daha ulaşmanın mutluluk ve coşkusunu yaşıyoruz. Tüm vatandaşlarımızın Kurban bayramını en kalbi duygularımla kutluyorum.
Kurban Bayramı; Hz. İbrahim’in sadakatini, Hz. İsmail’in teslimiyetini, Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.s)’in vefasını, cömertliğini ve Kur’an ahlakı ile tüm insanlığa örnek bir insan oluşunu bizlere hatırlatmaktadır.
Bayramlar, bütün Müslümanları aynı düşünce ve değerde buluşturarak, kalplerimizi yakınlaştırmakta, kardeşlik ve iyilik duygularının yeşermesini sağlayarak birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi güçlendirmektedir.
Bayram vesilesi ile yetime, yoksula, yalnıza ve yardıma muhtaç kardeşlerimize yardım elinin uzatılması, kimsesizlerin gözetilerek sahip çıkılması büyük önem arz etmektedir. Yine bu bayram vesilesiyle darda ve zorda kalan Müslüman kardeşlerimizi, dünyanın muhtelif yerlerinde büyük acı ve ıstırap yaşayan, zulme uğrayan mazlum ve mağdur kardeşlerimizi de asla unutmamalıyız.
Aziz Milletimizin, değerli Karamanlı hemşerilerimizin ve tüm İslam Âleminin mübarek Kurban Bayramını en kalbi duygularımla kutlar, hepimiz için hayırlara ve nice güzelliklere vesile olmasını, iç dünyamıza, hanelerimize, ülkemize ve dünyamıza huzur ve mutluluk getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum."KARAMAN TİCARET VE SANAYİ ODASI MECLİS BAŞKANI AHMET ÇELİK VE YÖNETİM KURULU BAŞKANI MUSTAFA GÖKHAN ALKAN  
“Bayramlar bizim en sevinçli ve en mutlu günlerimizdir. Bayramlarda sevgi, saygı, birlik ve kardeşlik duygularını hep birlikte tadarız. Bayramlar bizim için barıştır, dayanışmadır, birliktir ve kardeşçe kucaklaşmadır. Kurban Bayramı, paylaşmayı, kardeşliği, dayanışmayı anlatır. Özünde sevgi ve huzur vardır.  Bayramların getirdiği manevi ortamın değerini iyi bilmeli, umut ve sevgiyle yarınlara hazırlanmalıyız. Bayramların toplumsal dayanışmanın ve yardımlaşmanın önemini vurgulayan yönünü unutmamalıyız. Bizler; Milli ve Dini Bayramlarımızı birer fırsat olarak görerek, bayramların arttırdığı hoşgörü, yardımlaşma ve dayanışma duygularından yararlanarak bu kutlu günlerde birlik ve beraberliğimizi perçinlemeli, barış ve sevgi dolu günler geçirmek için elimizden geleni yapmalıyız. 

 Bu duygu ve düşüncelerle sevginin ve kardeşliğin temel taşlarını barındıran Kurban Bayramı'nın, milletimize birlik, beraberlik, barış ve mutluluk getirmesini temenni ediyor;  tüm milletimizin sevdikleriyle beraber sevgi ve muhabbet dolu bir bayram geçirmesini diliyoruz” 
 
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum