Sitemize gelen Anneler Günü kutlama mesajları

Sitemize gelen Anneler Günü kutlama mesajlarını sizler için derledik.

Sitemize gelen Anneler Günü kutlama mesajları
09 Mayıs 2021 - 20:58
Sitemize gelen Anneler Günü kutlama mesajlarını sizler için derledik.
VALİ MEHMET ALPASLAN IŞIK
 “Bizi bu günlere getirip, emek veren annelerimize karşılıksız sevgileri, fedakârlıkları ve sabırları için teşekkür ediyor; varlıklarını ve verdikleri emekleri hiçbir maddi değerle ölçemeyeceğimiz bütün kadınların Anneler Günü’nü kutluyorum.
Bu duygularla tüm annelerimizin her birini ayrı ayrı minnet, şükran, saygı ve sevgiyle selamlıyorum”
KARAMANOĞLU MEHMETBEY ÜNİVERSİTESİ (KMÜ) REKTÖRÜ PROF. DR. NAMIK AK
“Hayattaki en büyük değerimiz annelerimiz, haklarını hiçbir zaman ödeyemeyeceğimiz eşsiz varlıklardır. Onlar dünyada ilk tanıdığımız, ilk gördüğümüz ve ilk sevdiğimiz kişilerdir. Bedenimizi ve benliğimizi emanet ettiğimiz; bizi doyuran, bize bakan, büyüten, eğiten, bizi gözü gibi koruyan, en çok güvendiğimiz, en büyük dayanağımızdır.
Bir çocuk hayatı önce annesiyle tanır. Tüm savunmasızlığında ve çaresizliğinde onun elinden ilk annesi tutar. Her ağladığında ona ilk annesi koşar. Çünkü anne, çocuğun derdinin dermanıdır; ihtiyacı olan her şey annesinde bulunmaktadır.    
Anne, yalnızca doğum yapmış kadın demek değildir. Anne, ilahi şefkatin yeryüzündeki tezahürüdür; yavrunun emanet edildiği en korunaklı ve en sağlam kucaktır. Sağlıklı nesillerin inşası mutlu annelerle ve huzurlu yuvalarla mümkündür. Annenin ihtiyacı ne kadar karşılanırsa çocuğun ihtiyaçları da o nispette karşılanır. O nedenle anneler hayatın her safhasında önceliğimiz olmalıdır. Çünkü anne demek yeryüzüne yeni gelmiş bir canlıya verilen karşılıksız emek demektir; beklentisiz yapılan iyilik ve sınırsız sevgi demektir. Hayatta anne’den mahrum olmak şefkatten, kolaylık ve anlayıştan da mahrum olmak demektir; düz yolda bile tökezlemektir. Cennetin ayakları altına serildiği anne’ye sahip çıkmak, onun gönlünü ve duasını almak ise her türlü zorlukta bile kanatlanıp uçmakla birdir.
Anneler Günü vesilesiyle, en kıymetli varlıklarımız annelerimizin hayatlarının her döneminde layık oldukları hürmet ve ilgiyi, hiçbir zorlama ve yüksünme olmaksızın görmelerini temenni ediyor ve tüm annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyorum.”

ERMENEK BELEDİYE BAŞKANI ATİLA ZORLU

“Annelik yeri doldurulamayan, değeri hiçbir şeyle ölçülmeyen, tarifi imkânsız dünyadaki en yüce duygulardan birisidir. 
Feragat ve fedakârlığın timsali olan annelerimiz hayatımız boyunca rehberimiz, eğitimcimiz ve zorlu hayat yolculuğumuzda kutup yıldızımızdır. Onlara layık birer evlat olmak, onları mutlu etmek ve onlara hak ettikleri değeri vermek biz evlatlar olarak en büyük vazifemizdir.
Bu duygu ve düşüncelerle, yüreğinde taşıdığı sınırsız sevgi ve sabırla eli öpülesi başta şehit ve gazi anneleri olmak üzere tüm annelerimizin #Anneler Günü’nü kutluyor, hepsine ayrı ayrı sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”
 
AK PARTİ KARAMAN MİLLETVEKİLİ DR. RECEP ŞEKER

“Şefkat kahramanı, iyiliğin, fedakârlığın, merhametin ve koşulsuz sevginin kaynağı tüm annelerimizin anneler gününü en kalbi duygularımla kutluyorum.
Yaşanabilir, mutlu ve huzurlu bir toplumun temeli sevgidir. Sevginin ise en büyük kaynağı, sınırsız hoşgörü, karşılıksız emek ve inanılmaz özverileriyle bizleri dünyaya getiren ve yaşamları süresince bizleri korumak için kol kanat olan annelerimizdir.

Dünyayı şekillendiren, toplumların yiğitlerini yoğuran, isimsiz, sessiz kahramandır annelerimiz. Çocuk, ilk terbiyeyi okulundan, sosyal çevresinden önce ana kucağında alır. Geleceğe umutla bakan, çalışkan, başarılı, dürüst, idealist bir neslin yetişmesinde en büyük katkıyı annelerimiz sunmaktadırlar.

Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV) “Cennet anaların ayakları altındadır’ buyurarak annenin önemini en iyi şekilde ifade etmiştir.
Annenin ve anne sevgisinin yerinin hiçbir şeyin doldurması mümkün değildir. Anne kucağı huzurdur, güvendir, en iyi sığınaktır ve her zaman her insanın ihtiyaç duyduğu en sıcak yuvadır. Anneler; başlara taç, gönüllere ilaçtır.

Evlatlar, merhamet ve şefkati, iman ve cesareti, hak ve hakikat mücadelesini, mukaddesatını, şanlı ve ibret alınacak geçmişini, İslâmî şuur ve ahlâkının ilk örneklerini hep annelerinden öğrenirler. Annelerimiz yaşam deneyimleriyle yolumuzu aydınlatmakta, dünyayı, insanları ve yaşamı sevmeyi öğreterek geleceğe umutla ve güvenle bakmamızı sağlamaktadırlar.
Bu duygu ve düşünceler ile başta şehit anneleri olmak üzere baş tacı annelerimizin “Anneler Günü’ nü en kalbi duygularımla tebrik eder, tüm annelerimize sevgi ve saygılarımı sunuyorum”
GELECEK PARTİSİ KARAMAN MERKEZ İLÇE BAŞKANI AKİF GÜNVAR

“Bizleri bu dünyaya getiren, her türlü fedakarlığa, cefakarlığa katlanarak büyüten annelerimiz, hayattaki kılavuzumuz, yol göstericimizdir. Bizi biz yapan en saf sevginin, karşılıksız sevginin kaynağı, hayatımıza ışık tutan ilk öğretmenimiz, en değerli varlığımızdır.
İyiliğin, şefkatin, fedakarlığın, merhametin ve koşulsuz sevginin kaynağı annelerimizin mübarek ellerinden öperek Anneler Günü´nü kutluyorum.”

KARAMAN İL GENEL MECLİSİ BAŞKANI EYYUP ÇAYIR

“Peygamber Efendimizin 'Cennet, annelerin ayakları altındadır' hadis-i şerifiyle payelendirdiği anne sevgisi dünyadaki en değerli sevgidir.
Bedeninde can bularak başladığımız hayattaki en büyük dayanağımız, sığındığımız en güvenli limanımız, yolumuzu her daim duâsıyla aydınlatanımız başımızın tâcı Analarımız...
Ebediyete intikal etmiş ve hayatta olan ve bilhassa kahraman şehit Annelerinin ve ruhu analık duygusu ile dolu olan tüm kadınlarımızın Anneler gününü kutluyorum.”

KARAMAN TİCARET VE SANAYİ ODASI MECLİS BAŞKANI AHMET ÇELİK VE YÖNETİM KURULU BAŞKANI MUSTAFA GÖKHAN ALKAN

 “Toplumumuzun en küçük yapı taşlarını aileler, ailelerin de temelini Anneler oluşturur. Annelerimiz, hoşgörünün, karşılıksız özveri, sevgi ve şefkat duygularının tükenmez kaynağı, hayatla aramızdaki en güçlü bağlardır. Anneler, kendi çocuklarıyla beraber aslında toplumun da geleceğini şekillendirenlerdir. O nedenle bir anlamda en büyük öğretmendir. Ailelerin temel direği annelerimizin elleri, iş dünyasında da üretimin ve bereketin adıdır.
Bu duygu ve düşüncelerle,  her şeyin en güzeline ve en iyisine lâyık olan, bizleri büyüten bütün annelerimize, geleceğimizin inşasında en büyük paya sahip oldukları için teşekkür ederek, başta şehit ve gazi annelerimiz ile engelli çocuk büyüten fedakâr annelerimizin olmak üzere, bütün annelerimizin Anneler Günü'nü kutlar, sağlıklı ve huzurlu bir hayat dileriz.”  
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum