Sitemize gelen 15 Temmuz mesajları

Sitemize gelen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajlarını sizler için derledik.

Sitemize gelen 15 Temmuz mesajları
15 Temmuz 2021 - 12:02
Sitemize gelen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajlarını sizler için derledik.

KARAMAN BELEDİYE BAŞKANI SAVAŞ KALAYCI

 “15 Temmuz günü hepimiz şahit olduk ki; bu millet ülkesine, devletine, demokrasisine ve bağımsızlığına olan bağlılığını ortaya koymuş, geleceğine sahip çıkmış ve bundan asla taviz vermeyeceğini tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir. Şüphesiz ki milletimizin bu cesareti ve iradesine sahip çıkma kararlılığı, her türlü takdirin üzerindedir.
Kalpleri iman ve ülke sevgisiyle dolu olarak vatan, millet, bayrak, istiklal ve diğer bütün mukaddes değerleri uğruna gözlerini kırpmadan canlarını feda eden tüm şehitlerimizi, zaman içerisinde ebediyete irtihal etmiş gazilerimizi rahmetle ve saygıyla anıyor, hayatta olan gazilerimize de Cenab-ı Hakk’tan sağlık ve hayırlı ömürler diliyorum. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günümüz kutlu olsun”

CHP KARAMAN MİLLETVEKİLİ AV. İSMAİL ATAKAN ÜNVER
 
“2016 yılı 15 Temmuz gecesi, FETÖ nün TSK içindeki cuntacı uzantıları tarafından Türkiye Cumhuriyeti Devletinin anayasal düzeni ve demokratik siyasi hayatı hedef alınarak yapılan hain darbe girişimi, ne mutlu ki yüce milletimizin vatansever evlatlarının kararlılığı ile Gazi Meclis’imize gidip millet iradesine sahip çıkan tüm siyasilerin ortak direniş sergilemesi sonucu hedefine ulaşamadan püskürtülmüş; hainler etkisiz hale getirilerek darbe girişimi başarısız kılınmıştır. Tüm darbe ve darbe girişimlerinde olduğu gibi 15 Temmuz FETÖ darbe girişimi de demokrasimize ve kardeşliğimize karşı yapılmıştır. Türk Milleti olarak 15 Temmuz 2016 gecesinde yaptığımız gibi halkın egemenliğine ve Türkiye'nin laik ve demokratik birikimine sahip çıkma kararlılığımız bundan sonra da sürecektir.
 
Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emaneti olan tam bağımsız, demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni yıkmak üzere harekete geçen FETÖ mensubu darbecilerle mücadele eden darbe karşıtı TSK mensuplarının hainlerle girdikleri çatışmalarda gösterdikleri basiret, emniyet güçlerinin kararlılığı, darbecilerin halktan ve hiçbir siyasi kanattan destek bulamaması, medyanın tutumu, iktidarıyla muhalefetiyle siyasetimizin darbe karşıtı net duruşu ve halkımızın darbeye karşı direniş noktasında gösterdiği cesaret ülkemizi bir felaketin eşiğinden döndürmüş; FETÖ’nün devleti ele geçirmesine engel olunmuştur.
 
O karanlık gecede Türkiye Büyük Millet Meclisi, tarihimizde görülmemiş bir alçaklıkla maalesef ki hainlerin bombalarına hedef olmuştur. Gücünü milletimizden ve tarihimizden alan Gazi Meclis, 15 Temmuz günü bir kez daha gazilik unvanını hak etmiştir. Hain darbe girişiminden bu yana geçen sürede yaşananlar, demokrasimizin ve millet iradesinin sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin varlığının, itibarının ve gücünün korunmasının ve Atatürk ilkelerine bağlılığın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur.
 
15 Temmuz darbe gecesini yaşatarak milletimize, devletimize ve cumhuriyetimize kasteden ve ülkemizin geleceğini karartmak isteyen darbeci hainleri, planlayıcılarını ve destekçilerini bir kez daha lanetliyorum. 15 Temmuz’un yıl dönümünde şehitlerimizi ve gazilerimizi şükranla anarken, şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet diliyor, demokratik ve laik cumhuriyet ile sosyal hukuk devletine sıkı sıkıya bağlı olan aziz milletimizin bir daha darbe hainliğine maruz kalmamasını temenni ediyorum.”
KARAMANOĞLU MEHMETBEY ÜNİVERSİTESİ (KMÜ) REKTÖRÜ PROF. DR. NAMIK AK
“15 Temmuz 2016 tarihinde ülkemiz, hain bir darbe girişimiyle karşı karşıya kalmış; içimizdeki kötü emellerini gizleyen millet düşmanlarının dış güçlerle iş birliği içinde başlattığı harekat, devletimizin kararlı adımları, Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın cesur duruşu, milletimizin desteği ve Allah’ın inayetiyle başarısızlıkla sonuçlanmıştır.
15 Temmuz gecesi devreye sokulan hain plan, 16 Temmuz’da devlet-millet birlikteliğiyle bozguna uğratılırken 250’nin üzerinde şehidimiz ve yüzlerce yaralımızla aziz milletimiz dünya tarihine yeni bir kahramanlık destanı daha eklemiştir.
İç ve dış mihraklara karşı ‘Türkiye Geçilmez’ dedirten 15 Temmuz zaferi; Türk milletinin vatanı, toprağı, şerefi uğruna, millet iradesi ve devletinin bekası için gözünü kırpmadan canını ortaya koyacağını ve her ne koşulda olursa olsun sağduyusunu muhafaza ederek doğrunun ve haklının yanında yer alacağını bir kez daha tüm dünyaya göstermiştir.
15 Temmuz’da Türk milleti hangi kesimden ve hangi görüşten olursa olsun kadınıyla erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla millet egemenliğinden asla vazgeçmeyeceğini, hiçbir pazarlık ve hiçbir menfaat için devletini ve onu yöneten iktidarı tehlikeye düşürüp zafiyete uğratmayacağını cesur bir direnişle ortaya koymuştur.
15 Temmuz’un sene-i devriyesinde, Peygamber Ocağı ordumuzla, nice kutlu zaferlere imza atan o şanlı ordunun yiğit Mehmetçiğiyle ve bu arif, asil, aziz, necip, kahraman milletin her bir neferiyle, girdiği tüm mücadelelerden muzaffer çıkmasını diliyor; başta 15 Temmuz şehitleri olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla yad ediyorum. Ruhları şad olsun.”

İL GENEL MECLİS BAŞKANI EYYUP ÇAYIR
 
“Bugün, devletimizin varlığını, milletimizin birliğini ve beraberliğini hedef alarak devletimizin bekasını parçalamaya yönelik,Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından gerçekleştirilen 15 Temmuz hain darbe girişiminin beşinci yılında, Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde,  milletçe tek yürek olup eşine az rastlanır bir kahramanlık destanı yazmış olmanın onur ve gururunu hep birlikte bir kez daha idrak etmenin mutluluğunu yaşamaktayız.
  15 Temmuz gecesi, devlet kurumlarımızın içerisinde, devletimizden maaş alan hainler ve işbirlikçileri, milletimize, Cumhurbaşkanımıza, Türkiye Büyük Millet Meclisimize ve hükümetimize karşı haince ve alçakça bir darbe girişimine kalkışmışlardır. Ancak, alçakça darbe girişiminde bulunmaya çalışan hainlerin unuttuğu bir husus vardır ki; esarete yüzyıllar boyunca boyun eğmemiş Türk Milletinin Malazgirt gibi, Çanakkale gibi, Sakarya gibi adını tarihe altın harflerle yazdırdığı zaferlerinin olduğudur.
  Türk Milleti, her sayfası kahramanlık öyküleriyle dolu şanlı tarihinden aldığı güç ve kuvvetle, dünya arenasında sonsuza kadar var olmaya devam edecektir. Rengini şehitlerimizin kanından alan ayyıldızlı bayrağımız dalgalanmaya ve minarelerden ezan sesleri yükselmeye devam ettikçe, tarihe ismimizi altın harflerle yazdırmayı sürdüreceğiz.
  Bu duygu ve düşüncelerle; birlik ve beraberliğimizin sonsuza kadar daim olması ve ülkemizin bu tür ihanetlerle bir daha karşılaşmaması dileğiyle, 15 Temmuz gecesi devletimizin bekası için canlarını feda ederek, şehadet şerbeti içen aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle, saygıdeğer ailelerini şükranla anıyor, milli iradeye ve demokrasimize sahip çıkan başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN olmak üzere, Şanlı Türk Ordumuzu, Aziz Milletimizi ve Karaman’lı vatandaşlarımızı saygıyla selamlıyorum.”

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ MEHMET ÇALIŞKAN

“İstiklâl ve istikbâl sevdasını ihanet şebekesini karşısına alarak tüm dünyaya bir kez daha haykırdığı 15 Temmuz gecesini “Demokrasi ve Milli Birlik Günü”ne dönüştüren, destanlar yazmış aziz milletimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’müz kutlu olsun.”

ERMENEK BELEDİYE BAŞKANI ATİLA ZORLU

“Demokratik düzenimizi hedef alarak ülkemizin bekâsını, Devletimizin bölünmez bütünlüğünü milli birlik ve beraberliğimizi parçalamaya yönelik 15 Temmuz hain darbe girişiminin milli irade tarafından eşine az rastlanır bir kahramanlık örneğiyle bertaraf edilişinin 5’inci yılını hep birlikte idrak etmekteyiz. 
Rengini şehitlerimizin kanından alan Ay Yıldızlı al bayrağımızın gölgesi altında sonsuza kadar hür ve bağımsız yaşamaya ant içmiş aziz milletimiz, ordumuzun sağduyulu vatanperver komutanları, askerimiz, polisimiz ve milletimizle bir bütün olarak hainlere karşı mertçe, dik durarak, tanklara karşı göğüslerini siper edip, canları pahasına hain kalkışmayı engellemiş ve devlet-millet bütünleşmesiyle tarihe altın harflerle nakşedilecek bir zafere imza atmışlardır. 
Büyük Türk Milleti; nereden gelirse gelsin açıkça veya haince yapılan bütün saldırıları ve düşmanca kalkışmaları, 15 Temmuz’da olduğu gibi, daima ortadan kaldıracak inanç, cesaret, iman ve kararlılığa sahip olarak hür, bağımsız ve aydınlık yarınlara doğru ilerlemeye devam edecektir. 
Bu duygu ve düşüncelerle, Şanlı bayrağımızın dalgalandığı her karış toprak için demokrasi ve milli irade mücadelesinin bedelini canlarıyla ödeyen, vatanın birlik ve bütünlüğü uğruna canlarını feda eden aziz şehit ve kahraman gazilerimizi, minnet, şükran ve rahmetle yad ederken, çok kıymetli ailelerine sevgi ve saygılarımı sunuyor, Allah'ın bu millete bir daha böyle karanlık geceler yaşatmamasını diliyorum.”


AK PARTİ KARAMAN MİLLETVEKİLİ DR. RECEP ŞEKER

“15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nün 5. yıldönümünü Milletçe birlik, beraberlik ve gururla kutlamanın onurunu yaşıyoruz.  
15 Temmuz, ülkemiz için istiklal ve istikbalimiz için çok önemli bir dönüm noktasıdır. Milletimiz 15 Temmuz destanı ile milli iradesinin hiçbir zaman rehin alınamayacağını, istiklal ve istikbalinden hiçbir zaman asla taviz vermeyeceğini tüm dünyaya göstermiş ve bu önemli gün, demokrasinin ve demokrasiye inananların bayramı olarak tarih sayfalarına altın harfler ile nakşedilmiştir.
15 Temmuz destanı, birliğimize kasteden hainlere karşı Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın büyük cesareti ve Aziz Milletimizin basiretiyle kazandığımız en şanlı direniş zaferidir.
Millet olarak bundan sonra da istiklal ve istikbalimiz için kanımızın son damlasına kadar mücadele ederek, ülkemize kasteden tüm hainlere karşı  şehit kanları ile sulanan bu aziz vatanı asla ve asla teslim etmeyecek her zaman ve her şartta aynı inanç ve kararlılıkla Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde büyük Türkiye için çalışmaya canla başla devam edeceğiz.
15 Temmuz, Aziz Vatanımıza ve necip Milletimize yapılacak her türlü ihanetin ve darbe teşebbüsünün her zaman ve har şartta çok şiddetli bir şekilde karşılık bulacağının ve asla karşılıksız kalmayacağının dosta düşmana gösterildiği büyük gündür. Bu direniş ruhu Milletimiz var oldukça ilelebet canlı kalacaktır.
15 Temmuz'u asla unutmayacak ve asla unutturmayacağız. Tarihimizde yaşanan bu en kanlı darbe teşebbüsüne karşı canları pahasına mücadele ederek ülkesine, devletine ve demokrasisine sahip çıkan Aziz Milletimize en derin şükranlarımı sunuyorum. 15 Temmuz gecesi tanklara, uçaklara ve silahlara karşı göğsünü siper ederek ölümü öldüren yiğit evlatlarımızı, şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum. Ruhları şad olsun. Gazi kardeşlerime de en kalbi şükranlarımı sunuyorum. Allah (C.C) hepsinden razı olsun.”

KARAMAN TİCARET VE SANAYİ ODASI MECLİS BAŞKANI AHMET ÇELİK VE YÖNETİM KURULU BAŞKANI MUSTAFA GÖKHAN ALKAN

“Milli birlik, beraberlik, kardeşlik, demokrasi, hoşgörü, paylaşımcılık, yardımlaşma ve dayanışma; Ülkemizin sahip olduğu en önemli değerlerdendir. Bu müstesna değerlerimizin ışığında, yüce devletimiz ve asil milletimizin de gayretleri ile ülkemizin kalkınma ve gelişme trendinin büyük ivme yakaladığı aşikârdır. Ülkemizde her daim yoğun bir şekilde yaşadığımız milli ve manevi değerlerimiz ile ülkemizin kalkınma ve gelişme trendini hazmedemeyenler tarafından, ülkemizin ve aziz milletimizin birlik, beraberlik ve bütünlüğüne yönelik hain saldırılarla karşı karşıya kaldığımız hepimizin malumudur.  Bu manada Türkiye, 15 Temmuz akşam saatlerinden itibaren tarihinin en kritik günlerinden birini yaşamıştır.
Menfur darbe girişiminin ilk haber alındığı andan itibaren Karaman Ticaret ve Sanayi Odası olarak kararlı bir duruş sergileyerek devletimizin ve milletimizin yanında olduk. Dün olduğu gibi bugün de devletimizin birlik ve bütünlüğünü tehdit eden tüm terör örgütlerine karşı hukuk devleti ilkelerinden taviz vermeden, amansız bir şekilde mücadele edilecektir. Milletimizin huzuruna ve Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünmez bütünlüğüne yönelik yapılan bu alçakça girişimler hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır.
 Ülkemizi, tarihinde görülmemiş bir karışıklık ve kargaşaya sürüklemek, Türkiye’yi iç savaş ortamına sokmak isteyenlere rağmen, milletimizin hiçbir güç odağına fırsat tanımayacağına olan inancımızla, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde, “Demokrasi Şehitlerimizi” ve Vatan için canlarını feda eden tüm evlatlarımızı rahmetle anar, “şehit ve gazilerimizin yakınlarının” acılarını paylaşır, milletimize şükranlarımızı sunarız”

KARAMAN ESNAF VE SANATKARLAR ODALARI BİRLİĞİ YÖNETİM KURULU BAŞKANI BAYRAM UYSAL

"15 Temmuz 2016 tarihinde 5 yıl önce bugün Fethullahçı terör örgütünün ülkemizde kalkıştığı darbe girişiminde 250'den fazla Vatan evladı göğsünü tanklara ve mermileri siper ederek şehit olmuş,  ülke genelinde Türk milleti, vatanseverler sokaklara çıkarak darbe girişimini anında püskürtmüş ve darbecilere fırsat vermemiştir. Bu darbe girişiminin üzerinden 5 yıl geçmiş olmasına rağmen hala darbecilerin uzantıları maalesef boş durma maktadır. O nedenle Ezan Dinmez, Bayrak İnmez, Vatan Bölünmez diyerek ülkemizin birlik ve beraberliği ve Bölünmez bütünlüğü için her türlü darbe girişimine karşı uyanık olmamız gerektiğini bilerek darbecileri ve yandaşlarının şiddetle ve nefretle kınıyoruz. "Ne Mutlu Türküm Diyene" diyerek her türlü darbeye karşı olduğumuzu bir kez daha haykırıyor Ülkemizin bölünmez bükünlüğü için canlarını veren tüm şehitlerimizi rahmetle ve gazilerimizi de minnetle anıyoruz"

 İYİ PARTİ KARAMAN İL BAŞKANI İSMET HATİPOĞLU

''Her ne olursa olsun tüm vatandaşların eşit sayıldığı yönetim biçimi olan demokrasiye,'‘ ‘'Seçilmiş hükümete,'' ''Devlete, Millete'' karşı; organize olan ve devlet içinde devlete dönüşen bir yapının; hain bir şekilde darbe girişiminde
bulunan, Fettullahçı Terör Örgütünün gerçek yüzünü gördüğümüz 15 Temmuz tarihi, milletimiz tarafından asla unutulmayacaktır ve de unutulmamalıdır. O geceyi (Tiyarto, kurgu vs. diyenler.) Sıradanlaştıranlarla, o geceyi siyasi emellerine alet edenlerin de birbirlerinden farkları yoktur. Milletimizin azmi, kararlılığı ve cesareti sayesinde; Türk Milletinin, demokrasisini ve milli birliğini nasıl savunduğunu; tüm dünyayla birlikte gördük. Bundan sonra, Türk Milletinin, milli birliğine ve demokrasisine el kaldırmaya ve saldırmaya kimsenin gücü yetmeyecektir.

O gece şehit düşenlere aynı zamanda bugüne kadar vatanı uğruna şehit düşenlere, Allah'tan rahmet diliyorum.
Tüm Gazilerimizi saygıyla anıyorum, hayatta olanlara Allah'tan şifa diliyorum.
Tüm Karamanlı hemşerilerimin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününü kutlar, sağlık ve huzur diliyorum.


 
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum