Pazarcılar duyarsız kalmadı

Karaman'da pazarcı esnafı doğa için duyarsız kalmadı.

Pazarcılar duyarsız kalmadı
28 Ocak 2020 - 15:28 - Güncelleme: 29 Ocak 2020 - 17:13
Reklam

Karaman'da Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri pazarcıları ziyaret ederek doğaya bırakılmak üzere yeşil sebze talebinde bulundu. Pazarcılar ise bu talebi geri çevirmeyerek atık ve yeni yeşil sebzeleri doğaya bağışladı.

Karaman'da kış aylarının gelmesi ile birlikte Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri kent genelinde yaban hayatını korumak adına önemli adımlar attı. Belirli aralıklarla yılkı atlarına ve anadolu yaban koyunlarına yonca bırakan ekipler kuşlar için buğday kırığı tilki, kurt gibi hayvanlar için ise yemek artıkları bıraktı.

Yaban hayatının zorlu kış şartlarından etkilenmemesi için mücadele veren ekipler son olarak pazarcı esnaflarını ziyaret ederek satılmayan yeşil sebzeleri doğaya bağışlamasını istedi. Pazarcılar bu talebi olumlu yönde karşılayarak satılmayan malzemelerin yanı sıra diğer sebzelerdende bağışta bulundu.

Yeşil sebzeler ve buğday kırıkları bugün ekiplerce Kazımkarabekir ve Ayrancı ilçelerindeki açık arazilere bırakıldı.Kış boyunca yaban hayatının korunması için bu tür girişimlerin devam edeceği öğrenildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum