Onlar iz bırakmadıklarını sandı ama..

Karaman'da jandarma ekipleri yaptıkları titiz çalışma sonucu 4 olayı birden aydınlattı.

Reklam
Onlar iz bırakmadıklarını sandı ama..
06 Mayıs 2019 - 09:09
Reklam

Karaman'da geçtiğimiz Mayıs ayında meteoroloji hava izleme istasyonundan hırsızlık yapan şüpheliler jandarma istihbarat ekiplerinin titiz çalışması sonucu yakalandı. Adliyeye sevk edilen H.B. ve M.D. çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Karaman İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler geçtiğimiz 3 Mayıs'ta Taşkale Köyü İncesu mevkindeki meteoroloji istasyonunda ki hırsızlık olayının yeniden peşine düştü. Bölgede hiç bir kamera görüntüsü ve görgü tanığı bulunmaması üzerine istihbarat ekipleri çalışma başlattı. Yapılan çalışmaların ardından hırsızlık olayını 33 yaşındaki H.B. ve 35 yaşındaki M.D.'nin yaptığı tespit edildi. 

Hırsızların kimliklerini belirleyen ekipler şüphelilerin Karaman merkezdeki ve Güçler köyündeki evlerine operasyon düzenledi. Düzenlenen operasyonda H.B.' ye ait evde 40 kök kenevir bitkisinin yanı sıra meteoroloji istasyonundan çalındığı tespit edilen 3 adet güneş paneli, 1 adet akü, 2 adet ruhsatsız av tüfeği, 300 metre hortum,  M.D.'ye ait evde ise 1 adet akü, 1 adet güneş paneli ve 1 adet kamera ele geçirildi.

Ele geçirilen malzemelere el koyulurken, H.B. ve M.D. merkez jandarma karakol komutanlığında çapraz sorguya alındı. H.B. ve M.D. sorgularında S.I.'nında kendileri ile birlikte hırsızlık olayına karıştığını ve 3 farklı hırsızlık olayını birlikte gerçekleştirdiklerini itiraf etti.

H.B. ve M.D. merkez karakol komutanlığındaki işlemlerinin ardından sevk edildikleri mahkemece tutuklanarak Karaman M Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----