Muğlu üyelerini uyardı

Muğlu üyelerinin mağdur olmamaları için uyarılarda bulundu.

Reklam
Editor: Buket Toprak
25 Aralık 2018 - 09:33 - Güncelleme: 26 Aralık 2018 - 14:34
Reklam

Karaman Ziraat Odası Başkanı Recep Muğlu  üyelerini imar barışı konusunda uyardı. Muğlu son başvuru tarihine dikkat çelerek üyelerinin mağdur olmaması için uyarı yaptıklarını belirtti.

Karaman Ziraat Odası Başkanı Recep Muğlu, 31 Aralık 2017 tarihinden önce yapılan ve iskân ruhsatı olmayan her türlü binalar (ev, dükkân, ahir, depo, mutfak, aşhane, silo vb. yapılar) İmar barışından faydalanabileceğini belirtirken bu yapılara yapı kayıt belgesi alınabileceğini söyledi.
Muğlu üyelerine yaptığı bilgilendirme mesajında , “Özellikle köylerimizde yaşayan üyelerimiz ev , ahır ve bahçe evi olanlar bu imkanı kaçırmamaları gerekir. Yapı Kayıt Belgesi almak icin E-Devlet üzerinden başvuru yapılması yeterli.

Belediye veya hazine üzerindeki yapılar için de yapı Kayıt Belgesi alınabilir.  Üyelerimiz Çevre Şehircilik İl Müdürlüğüne müracaat ederek E-Devlet üzerinden başvuru yapması gerekmektedir.

Yapı Kayıt Belgesi alındıktan sonra Belge ile elektrik, su, doğalgaz aboneliği için başvuru yapılabilir, ayrıca cins değişikliği yapılarak bina tapuya işlenebilir dedi. Muğlu son olarak  son başvuru tarihi ve son harç ödeme gününün 31 Aralık 2018 olduğunu vurguladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..