Morcalı Köyü Mağdur Durumda!

Karaman’ın Morcalı köyünde 20 yıl önce kurulan Duma Mahallesi sakinleri bir türlü yapılamayan sokak lambasından dolayı mağdur durumdalar.

Morcalı Köyü Mağdur Durumda!
08 Haziran 2021 - 15:47
Karaman’ın Morcalı köyünde 20 yıl önce kurulan Duma Mahallesi sakinleri bir türlü yapılamayan sokak lambasından dolayı mağdur durumdalar.
20 yıldır takılmayan sokak lambaları, mahallede oturan insanları zor durumda bıraktı. Defalarca MEDAŞ müdürlüğüne ve Vali yardımcısına durumu haberdar etmelerine rağmen olumlu yanıt alamayan eski muhtar Muammer Demir, oldukça tepkili.
“BU MU ADALET? BU MU HİZMET?”
Tepkisini sert bir şekilde gösteren Duma Mahallesi eski muhtarı Muammer Demir, “1999-2004 arasında muhtarlık yaptım. Duma Mahallesini oluşturduk. 20 sene geçti ne yazık ki hiçbir geri dönüş alamadık. Karaman’da MEDAŞ müdürümüzün yanına 50 kez gittim 4 tane lambayı takamadı. Bu mu adalet? Bu mu hizmet? Benim vatandaşım 50 liralık, 100 liralık elektrik borcu olsun hemen avukata veriliyor. Ama hizmete gelince hizmet yok." diye konuştu.
“EĞER ADALETLİ İŞ YAPILACAKSA..”
Daha önce Vali yardımcısının da yanına giderek elektrik lambası takılması konusunda talepte bulunduğunu söyleyen Demir, “Eğer adaletli iş yapılacaksa Çakırbağ’dan, Dilbeğen’den başlanır, Ermenek’in Başyayla köyüne kadar çalışma yapılır. Ya da çalışmalara Ermenek’in Başyayla köyünde başlanır ve Çakırbağ’da biter. Ne yazık ki Morcalı bütün müracaat ve yalvarmamıza rağmen Morcalı köyüne sadece kısmi bir çalışma yaptılar. Sonrasında yine bırakıp gittiler. Biz bu hizmetten memnun değiliz. Böyle hizmet olmaz.” diyerek mağdur olduklarını ve bir anca önce mahallelerine hizmetin sağlanması konusunda yardım istediklerini dile getirdi.
 
Reklam

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • bunuda haberyapsanıza
  1 hafta önce
  larende tarafında yeni şehirden geçen üst geçittede ışıklandırma eksikliği var
 • Umut
  1 hafta önce
  Sokak lambası yerine 10 yıldır yapılmayan kazalara sebebiyet veren yollara asfalt dokturseniz nolur yani yolları genislettirseniz zaruri ihtiyaç harici keyfi ihtiyaçlarını on plana çıkaran insanlarsınız
 • yusuf öksüz
  1 hafta önce
  artık steyen şrket değşminde bulunuyor köylü olarak şirket değşikliğnde bulunun yeni şirket müşteri çekmek için hizmeti getirecektir cimere yazın ancak ordan anlıyorlar