Mesleki çalışma programı başladı

Kurt mesleki çalışma programı çerçevesinde Toki Anadolu Lisesine konuk oldu.

Reklam
Mesleki çalışma programı başladı
02 Eylül 2019 - 17:28 - Güncelleme: 04 Eylül 2019 - 08:42
Reklam

Millî Eğitim Bakanlığınca, öğretmenlere yönelik 2-6 Eylül´de yapılacak 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Mesleki Çalışma Programı 2 Eylül 2019 Pazartesi günü başladı. 

İl Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman Kurt mesleki çalışma programı çerçevesinde Toki Anadolu Lisesine konuk oldu.

İlk olarak Millî Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk, 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Mesleki Çalışma Programında, Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden canlı yayınla öğretmenlere hitap etti.

Millî Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk öğretmenlerin daha rahat edebilecekleri, keyifli ve üretken vakit geçirebilecekleri, bireysel ihtiyaçlarına da uyumlu bir öğretmenler odası tasarımı yaptıklarını belirtti. Mesleki gelişim programlarının merkezi ve mahalli olarak arttırılacağını söyleyen Millî Eğitim Bakanı Sayın Selçuk, Vizyon belgesinde epey yol kat edildiğini vurgulayarak “Ekim ayında 100'den fazla kurumdan görüş aldığımız hem ortaöğretim tasarımının son halini, hem de ilköğretim taslak programını değerlendirmelerinize sunacağız.” dedi.  

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk’un öğretmenlere hitabının ardından konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman Kurt öğretmenleri selamlayarak konuşmasına başladı ve 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılının tüm eğitim camiasına hayırlı olmasını diledi.

İl Müdürü Abdurrahman Kurt, Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk’un konuşmasından hatırlatmalar yaparak öğretmenlik mesleğinin önemine vurgu yaptı. Eğitim öğretim üzerine tavsiyelerde bulunan Abdurrahman Kurt, öğretmenliğin gönlünü ortaya konarak içtenlikle yapıldığı zaman başarı sağladığını dile getirdi.

2-6 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılacak Mesleki çalışma programında öğretmenlerle; 2023 Eğitim Vizyonu, Öğretim Programı ve Kazanımlar, Okul Dışı Öğrenme Etkinlikleri, Öğretim Yöntem ve Teknikleri, Öğretim Materyalleri, Sosyal Kültürel Etkinlikler, Sınıf Yönetimi ve Akademik Başarı, Ölçme ve Değerlendirme, Mesleki Gelişim ve Özel Eğitim Uygulamaları konularında çalışmalar gerçekleştirilecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----