Karamanlı öğrenciler staj için Viyana'da

Karaman'da okuyan öğrenciler 3 haftalık staj için Viyana'ya gitti. Stajın ardından öğrenciler yeniden kente gelecek.

Reklam
Karamanlı öğrenciler staj için Viyana'da
13 Ocak 2020 - 11:16 - Güncelleme: 14 Ocak 2020 - 12:09
Reklam

Karaman'da “Mesleki Eğitim ve Öğretim Hareketliliği” akreditasyon belgesine sahip okul, VetCharte ile ilk kez bu yıl uygulayacağı proje ile Viyana’ya gitti.

Karaman Temizel Ünlü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne ait 2019 yılında Türkiye Ulusal Ajansına sunduğu ilk Mesleki Eğitim ve Öğretim Hareketliliği Akreditasyon Projesini (VetCharter) "Mesleki Eğitimde AB Entegrasyonu 2019 isimli Erasmus+" projesi bu yıl Avusturya ve Portekiz'deki kurumlarda staj faaliyeti olarak gerçekleştirecek.

Projenin ilk hareketliliği Bilişim Teknolojileri (3), Elektrik-Elektronik Teknolojileri (4), Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri (4) öğrenci staj için ve toplam 5 meslek dersi öğretmeni de refakatçi olarak Viyana kentinde 11.01.2020'de 3 hafta süren staj çalışması için gitti.
3 hafta boyunca öğrenciler staj çalışmalarında bulunurken, Avrupa'da geçerli birçok belgeye de sahip olacaklar. Öğrenciler bu hareketlilik öncesi bir dil hazırlık kursuna katıldılar. Bu sayede hem dilsel, hem mesleki hem de kültürel anlamda birçok kazanım elde edecekler. 

Temizel Ünlü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri, Elektrik-Elektronik Teknolojileri, Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri ve Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Alanlarından en az 26 öğrencinin faydalanacağı projede yine aynı alanlardan refakatçi meslek öğretmenleri de öğrencilerle beraber projeye katılacaktır. İlerleyen aylarda hem Avusturya hem de Portekiz'e iki akış daha gerçekleştirilecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum