Reklam

Karaman'ın trafiği masaya yatırıldı

Karaman'da 2019 yılının ilk yarısını kapsayan trafik konuları ilgili kurumlar ile masaya yatırıldı.

Editor: Buket Toprak
18 Temmuz 2019 - 10:57 - Güncelleme: 19 Temmuz 2019 - 22:17
Reklam

Karaman'da Karaman Valisi Fahri Meral'in başkanlığında 2019 yılının ilk 6 aylık verileri değerlendirildi. Vali Meral ilk 6 aylık dilimde kaza oranlarının yüzde 27 oranında azaldığını söyledi.

2019 Yılı ilk aylık dönemi kapsayan “Trafik Değerlendirme Toplantısı” Vali Fahri Meral başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda; Trafik Güvenliği Uygulama Politika Belgesi doğrultusunda İçişleri Bakanlığının hedeflerine ulaşılması ve trafik kazaları ile sonucundaki ölüm ve yaralanmaların azaltılması amacıyla yürütülen eylem planları, trafik denetimlerinin arttırılması, ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarının azaltılması, trafik kazaları ve can kayıplarına neden olan seyir halinde cep telefonuyla görüşme, hız ve emniyet kemeri denetimlerinin etkinliğinin arttırılması, yoğunluğun fazla olduğu şehirlerarası denetim noktalarında “Yaşam İçin Kısa Bir Mola” sloganıyla “Yaşam Tünelinin” oluşturulması kampanyalar ve alınan trafik tedbirlerinin Karaman genelinde fayda analizinin yapılarak gelinen durumun ve alınması gereken ilave tedbirlerin değerlendirilmesi yapıldı. 
 
Toplantının devamında, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığının 2019 yılı ilk altı aylık faaliyetleri değerlendirilerek uygulamaların başarıya ulaştığı saptandı.
2019 yılı için alınan trafik tedbirlerinde bu yılın ilk 6 ayında bir önceki yıla göre ölümlü ve yaralanmalı trafik kazaları %27 yaralı sayısı %21 düştü. Trafik kazalarını ve trafik ihlallerini en aza indirmek için tüm kolluk birimlerinin seferber edilmesiyle birlikte Karaman genelinde; emniyet kemeri, seyir halinde cep telefonu ile görüşme, tehlikeli makas atma konularından denetlemeler yapıldı. 

Toplantının sonunda değerlendirmede bulunan Vali Fahri Meral, “Bakanlığımızca trafik kazalarından kaynaklı ölüm vakalarının yüzde elli oranında azaltılmasına yönelik “Karayolu Trafik Güvenliği Stratejisi ve Eylem Planı 2011- 2020” hazırlanmış olup, trafik kazalarının en aza indirilmesi için kısa vadede yapılacaklar ile ilgili bir sistem yaklaşımı geliştirilerek “Trafik Güvenliği Uygulama Politika Belgesi” uygulanmaya konulmuştur” dedi. 

Sürücü kusurlarının trafik kazalarında en önemli etken olduğunu ifade eden Vali Meral, ilimizde yıl boyu trafik denetim ve uygulamaları ile devam eden proje ve kampanyalara değerli Karamanlı hemşerilerimizin desteklerini bekliyoruz” dedi.

Trafik Değerlendirme Toplantısına; Vali Meral, Vali Yardımcısı İsmail Hakkı Çınarsoy, İl Emniyet Müdürü Fikret Bayraktar, İl Jandarma Komutanı İsmail Şahin, ilgili kurum müdürleri ve ilgili personelleri katıldı.

2019/07/2019-07-18-10-59-08.jpg
2019/07/2019-07-18-10-59-10.jpg
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..