Karaman'ın Amiral Gemisi BAŞARI

Zirveyi hedef edinenlerin tek adresi olan Başarı Koleji yine adına yakışan şekilde tüm öğrencileri ile zirvede yerini aldı.

Karaman'ın Amiral Gemisi BAŞARI
26 Haziran 2019 - 10:45 - Güncelleme: 27 Haziran 2019 - 10:38
Reklam

Başarı Koleji her yıl Fen lisesine en fazla öğrenci gönderen okul olma unvanını bu sene de devam ettireceğini gösterdi.

Sınav sonuçlarını değerlendiren Okul Müdürü Doğan Yeğin ‘Geçen sene gelen yeni sisteme adapte olmak için çok çalıştık. Amacımız sadece fen lisesi kazandırmak değil çocuklara bu süreçte iyi bir eğitim de verebilmek ve en önemlisi mutlu, gelecekten umutlu nesiller yetiştirmek. Bu sınavın sonucu ne olursa olsun onlar bu ülkenin geleceği için çalışan bir nesil olmalı.

Gönül hepsinin Fen lisesine gitmesini ister ama sonuçta elenenlerin olduğu bir sınav sistemi var, yaklaşık 60 öğrencimiz  Fen lisesine gidiyor, yaklaşık 100 öğrencimiz nitelikli okullara yerleşiyor tüm öğrencilerimizin lgs puan ortalaması 403,57 Kitlesel başarı tabi ki okulumuzun misyonudur ama bireysel başarıda da zirveyi kimselere kaptırmıyoruz ilk 1000’de iki öğrencisi olan Karaman’ın tek okuluyuz. Ayrıca yüzde 1’ lik dilime giren 11 öğrenci, yüzde 2’lik dilime giren 19 öğrencimiz var.

Başarı Kolejinde görev yapan eğitim liderleri bu sene de sorumluluklarını fazlasıyla yerine getirdiler. Hepsine çok teşekkür ediyorum. Başarı Kolejinin değerli velileri bizlere inandınız güvendiniz sizlere de teşekkür ediyorum ama en önemlisi Başarı Kolejinin evlatları sizinle gurur duyuyorum yolunuz açık olsun. Unutmayın ki başarı asla tesadüf değildir..!’ dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum