Reklam

Karaman Devlet Hastanesinden açıklama geldi

Karaman Devlet Hastanesi bugünkü asansör kazası ile ilgili açıklama yaptı.

Reklam
Karaman Devlet Hastanesinden açıklama geldi
31 Ekim 2018 - 17:28
Reklam

Karaman Devlet Hastanesi bugün yaşanan asansör kazası ile ilgili açıklama yaptı. Herhangi bir düşme olayının olmadığını belirten hastane yönetimi asansör içerisinde bulunan hastaların panik yaptığını belirtti. Hastane yönetimi asansörün yeşil etiketlerinin fotografınıda basın mesnupları ile paylaştı.

4 aylık hamile bayanın tedbir amaçlı hastanede müşahade altında olduğunu belirten Devlet Hastanesi asansör kazası sonrası acil serviste tedaviye alınan 2 kişi hakkında ise bilgi vermedi.

Karaman Devlet Hastanesinden yapılan açıklama şu şekilde; “ 31.10.2018 Çarşamba günü saat 10:30’da meydana gelen ve basına “ Devlet Hastanesinde Asansör Kazası 3 Yaralı” şeklinde çıkan haberle ilgili olarak açıklama gereği duyulmuştur. 

Saat 10:30 civarında poliklinik tarafındaki asansörümüz teknik bir sebep ile kendini korumaya almış ve resetleme sonrasında yazılım gereği en alt kata inmiştir. DÜŞME SÖZ KONUSU DEĞİLDİR.  Asansör içerisindeki vatandaşlarımız kısa süreli paniğe kapılmışlardır. Olaydaki asansörün ve diğer asansörlerimizin tamamı yeşil etiketlidir ve tüm asansörlerin bakımları yapılmış durumdadır. İlgili asansörün teknik incelemesi yapılmış olup herhangi bir frenleme ya da düşme kesinlikle söz konusu değildir.  Asansör içerisindeki vatandaşlarımız da tekrar sağlık kontrollerinden geçirilmiş olup herhangi bir tıbbi sorunla karşılaşılmamıştır. Dört aylık hamile olan vatandaşımız yaşadığı stresten dolayı önlem olarak gözlem altına alınmıştır.

Karaman Valiliğinin 30.10.2018 tarihli yazılı talimatı ile asansör arızalarına ilişkin soruşturma başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----