Karaman'dan İdlip'e şefkat eli

Karaman'da Türk Kızılay derneği tarafından İdlip'e 1 tır dolusu yardım gönderildi.

Reklam
Karaman'dan İdlip'e şefkat eli
07 Ocak 2020 - 12:07
Reklam

Karaman'da Türk Kızılay'ı Karaman Şubesi tarafından İdlip'e yardım eli uzandı. Karaman'da toplanan bir tır dolusu yardım dualarla 530 kilometre uzaklıktaki İdlip'e gönderildi.

Dualarla gönderilen yardım tırını Karaman'dan Ak Parti Karaman İl Başkanı Abidin Çağlayan ve yönetim kurulu üyeleri , Göç Hizmetleri Müdürü Ahmet Öner, Karaman İl Sağlık Müdürü Adnan Kurşun , Karaman  İHH İl Başkanı Raşit Bayrak uğurladı.

Tırın uğurlanması programında konuşan Türk Kızılay Derneği Karaman Şube Başkanı Adem Küçükyarma, yarım tırının oluşturulmasında emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür etti.
Küçükyarma burada yaptığı konuşmasında; “Son 45 gündür insan ızdırabının en çok hissedildiği  yerlerden biri olan İdlip Karaman'a sadece 530 kilometre uzaklıkta olup aynı hastanenin 7 defa bombalandığına şahit oluyoruz.

Bunun anlamı İdlip halkına özellikle de İdlip'in masumlarına yaşama hakkı tanınmıyor. Hava bombardımanlarında bir bebeğin enkaz altında bırakan anne defin işlemlerini yapamadan diğer bebeğini kurtarabilmek için Türkiye ‘ye doğru harekete geçiyor.

Bu telafi edilemeyecek çok büyük bir travma. Hayatlarının en zor anlarını yaşayan bu masum insanlara destek olalım. İdlip' teki bu kara bulutları beraber dağıtalım. Belki daha fazla masumun, bebeğin ölmesini engelleyebiliriz. Türk Kızılay Derneği Karaman Şubesi olarak  tedarik ettiğimiz 1 tır insanı yardım malzemesini bugün Türk Kızılay Derneği Karaman Şubesi önünden yapılan dualarla birlikte uğurluyoruz.  Yardım tırının oluşturulmasında emeği olan bütün hayırseverlere teşekkür ediyorum” dedi.

Küçükyarma ayrıca her isteyen bireyin Kızılay'a ayni ve nakdi bağışlarda bulunabileceğini hatırlatarak Tüm GSM  operatörleri üzerinden 2868'e “HİLAL”  yazıp mesaj yollayarak da 10 TL bağışta bulunabileceğini belirtti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----