Karaman'daki müsabakada sıralama belli oldu

Karaman'da düzenlenen ‘Uluslararası Beden, Ruh ve Kültürlerin Birleştiği Karaman’ temalı spor buluşması sona erdi.

Reklam
Karaman'daki müsabakada sıralama belli oldu
03 Aralık 2019 - 09:14 - Güncelleme: 04 Aralık 2019 - 10:36

Karaman'da Beden Eğitimi ve Spor Araştırmaları Öğrenci Topluluğu tarafından düzenlenen ‘Uluslararası Beden, Ruh ve Kültürlerin Birleştiği Karaman’ temalı spor buluşması son buldu.

Uluslararası Spor Buluşması’nda ilk iki günü dolu dolu geçiren sporcular üçüncü günde öğrencilerle bir araya gelerek keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi.

Spor Buluşmasına 100'den fazla sporcu katıldı

Söyleşinin açılış konuşmasını yapan Doç. Dr. Murat Tekin, Spor Buluşması etkinliği ile ilgili bilgiler paylaşarak, “Uluslararası bir etkinlik yapmaya karar verdiğimizde katılımla ilgili şüphelerimiz vardı fakat katılımın çok büyük olduğunu gördük. 33 uluslararası sporcumuzun yanı sıra ülkemizden pek çok sporcunun katılımıyla 100’ü aşkın sporcu ile müsabakalarımız olacak. Bu büyük programı üniversitemiz adına yapmak bizim için gurur verici bir durum. Bu büyük etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.
Doç. Dr. Tekin’in konuşmasının ardından söyleşiye katılan uluslararası sporcular etkinlikle ilgili düşüncelerini paylaşarak, Karaman’da çok güzel bir şekilde ağırlandıklarını ve kendilerini hiçbir dakika yabancı hissetmediklerini dile getirerek gösterilen misafirperverlikten dolayı üniversite yönetimine ve organizasyon sorumlularına teşekkür ettiler. Sporcular aynı zamanda kendi ülkelerinde spor alanında yapılan düzenlemeler, antrenman teknikleri, elde edilen başarılar ve hedefleri konusunda da öğrencilere bilgilendirmelerde bulundular ve öğrencilerin sorularını yanıtladılar.

Sıralama belli oldu, ödüller verildi

Spor Buluşması’nın son gününde ise Türk Dili Konuşan Devletler Judo Müsabakaları düzenlendi. 107 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen müsabakalarda gerek bireysel gerekse takım oyunlarında kıyasıya mücadele yaşandı.

Mücadeleler sonunda takım sıralamalarında Rize ekibi birinci olurken, Konya ekibi ikinci, Azerbaycan ekibi ise üçüncülük elde etti.

Bireysel müsabakalarda ise kadınlar ve erkeklerde yıldızlar ve ümitler kategorilerinde dereceye giren sporculara madalyalarının verilmesinin ardından Uluslararası Beden, Ruh ve Kültürlerin Birleştiği Karaman’ temalı Spor Buluşması son buldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Karaman Haber

Karaman Haberleri

Larende Karaman Haberleri