Reklam

Karaman'da gündem yine yoğun

Karaman'ın yoğun gündemini başlıklarla ele alıyoruz.

Editor: Buket Toprak
14 Eylül 2018 - 12:50
Reklam

Tuğra Apart Ali Gündüz Boş oy vermeyin. Bu belediye seçimi. illaki çalışacak biri çıkacaktır. belediye seçimlerine parti mantığı olmasin. Adil Can Tabii ki önce adaylara bakacağız ona göre değerlendirme yaparız. Abbas kocakdede tekke buralarda rant yok. ilgilenende olmaz. Karamanın en eski ve köklü mahalleri. tarlaları imara açtılar doğalgazı sicak asfaltı çöp tenekeleri geldi. Ama bu kadim mahallelerin imarı bile halledilmedi. Belediye başkanı seçeceğiz. Vatandaşın sorununu çözen biri olmalı. Devlet memuru gibi mantık belediyede olmaz. Sorun çözemeyen oy alamaz.Fuat Güney Iki adet ev yikildi kocakdede mahallesinde onuda reklam yapmislar belediyenin sitesinde. Tesekkur eden edene insanlarimiz bilmeden arastirmadan yapilan cok basit seyleri cok buyuk yapilan bir proje gibi algiladigi surece memleketimiz bilincsiz kisiler tarafindan yonetilmeye mahkumdur saygilarimla. 

Vatan Eleştiri cıkarcı oldugumuz için burnumiz 90 yıl boktan cıkmadı ilk defa halk cıkarsız tayyip dedi rahata erdi şimdi senin mahallen sit diye hdp mi gelsin. Ne münasebet biz sadece tavrımızı alıyoruz ki gelecek olan aday bu kıstasları göz önüne alsın. Hazırlayacağı projelerde görüşlerimizi dikkate alsın. Yoksa sorumsuzca bir tavır sergilemek aklımızın ucundan geçmez. Tavrımızın sebebi Ak Partinin alternatifinin olmadığını bilen seçilmiş yerel yönetimlerin keyfi ve vurdumduymaz tavırlarıdır.Bir su arıtma tesisi daha önce görev yapan Belediye Başkanı döneminin sonunda açılacaktı; bu yaz açıldı. Çevre yolu yılan hikayesine dönüştü hala kırık-dökük güya devam ediyor. Sertavul tünel projesi ödenek yetersizliği sebebiyle ortada kaldı müteahhit firma terkedip gitti. On yıldır Kent Meydanı projesinden bahsedilir daha adım bile atılmadı. Karaman Deresi projesi daracık ve iki metre derinliğinde basit bir kanal inşa edilerek geçiştirildi. Kent Meydanı projesi güya sadeleştirilerek basit bir park projesine dönüştürüldü. Şimdi biz bunları dile getirmeyelim, verdiğimiz oyların hesabını sormayalım mı? Muhalefet diye bir mefhum içeriden kuşatılan partilerle birlikte ortadan kalktı. Artık muhalefeti de Ak Parti kendi içinden çıkarıyor, çıkarmalı. Yapılan iyi niyeti eleştirlere tepki göstermemeliyiz. Yoksa bu duyarsızlık Ak Partinin sonu olur ki bunu hiç kimse istemez.

Bizde Cumhurbaşkanının ifadesi ile "Hain-Ajan" olarak tutulan rahiple ilgili olarak "ver papazı, al papazı" muhabbetine girmiştik de Amerika'ya iade etmediğimiz için dış güçler ve Amerika bizim ülkemizde kriz yaratmıştı. Doların artmasının nedeni hep bu rahip ajanıydı...! Hani Cumhurbaşkanı "dolarları bozdurun" dedi de herkes bunu bir görev bilerek milliyetçilik yaptı, 3 liradan aldığı doları 7 liraya bozdurmak için döviz bürolarına akın ettiydi. 

Hollanda Başbakanı Mark Rutte; Türkiye hükümetinin iki ülke arasında yaşanan kriz ile ilgili olarak oldukça tuhaf davrandığını ifade ederek, “Olayları çığırından çıkarmak için ellerinden geleni yaptılar” dedi.

Hollanda Türkiye'nin Büyükelçiliklerini "güvenlik" gerekçesi ile kapattı. Lahey’de bulunan Hollanda’nın Ankara Büyükelçisi, Türkiye’ye dönmeme kararı aldı. Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada ise “Halen izinli olarak Türkiye dışında bulunan Hollanda Büyükelçisinin bir müddet görevine dönmesini arzu etmediğimiz bildirilmiştir” ifadeleri yer aldı.Hani öğretmensiniz... Bir çocuk kendisine düşük not verdiğiniz için size kinli kinli bakar da sonra yanından geçerken başını okşarsın, her şeyi unutuverir gider ya. 

Yapmadık dedikodu gıybet bırakmıyor, kendi fotoğrafını her yerde çekinmeden paylaşıyor, 
Faizin alâsını verip alıyor, kul hakkının türlüsünü yiyor, söylemedik yalan bırakmamış bu yaşına kadar, kimseye faydası yok hatta zararları var, açıp Kuranı hiç okumamış ama ona göre MEZAR TAŞINA RESİM KOYMAK GÜNAH mış....  Ayet istiyoruz konuyla alakalı, oda yok. Türk geleneğidir mezara resim koymak diyoruz, Türklük nedir bilmiyor. Hadi len ordan cahil, diyorum bağırarak, içimden..... ve üzülüyorum milletimin haline. Emir Koçak Mezar taşlarında resim, Nahcivan'da yapılıyor, oradan da Iğdır' da son zamanlara yaygınlaşmış... Ben çok gördüm.

Milli eğitim bakanlığının, tarikatların isteği üzerine “karma eğitimi” kaldırma girişimini kınamak ve yuhlamak için düzenlemiş olduğumuz basın açıklamasında emeği geçen Lise ve üniversite komisyonumuzu,gençlik kolları yönetim kurulumuzu ve emektar gençlik örgütümüzü kutluyoruz.Basın açıklamamız esnasında bizlerin Güvenliğini sağlamak için görevini icra eden kolluk kuvvetlerine ve basın emekçilerine şükranlarımızı sunarız.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..