Karaman'da Cumhuriyet resepsiyonu

Karaman'da Vali Fahri Meral ve eşi Zehra Meral tarafından Cumhuriyet resepsiyonu verildi.

Reklam
29 Ekim 2019 - 21:30 - Güncelleme: 31 Ekim 2019 - 10:53

Karaman'da Karaman Valisi Fahri Meral ve eşi Zehra Meral Cumhuriyet resepsiyonu verdi. Resepsiyonda konuşan Vali Meral, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tek millet, tek devlet, tek vatan, tek bayrak ifadeleri vurguladı.

Vali Fahri Meral ve eşi Zehra Meral resepsiyon girişinde bütün konuklarını tek tek karşıladı. Resepsiyona Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, Vali Yardımcıları, kurum müdürleri, kaymakamlar, gaziler, şehit aileleri, Ak Partili ve MHP'li yöneticiler, STK başkanları katıldı. Karaman'daki Cumhuriyet resepsiyonuna CHP'den ise katılım olmadı. 

Vali Meral burada yaptığı konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın her zaman söylediği  tek millet, tek devlet, tek vatan, tek bayrak vurgusunu yaptı. 

Meral; “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96'ncı yıl dönümünde düzenlemiş olduğumuz kabul törenine hepiniz hoş geldiniz. Bizi  tek millet, tek devlet, tek vatan, tek bayrak yapan yüksek değerlerimize sahip çıkmaya ve bu değerleri yüceltmeye milli birlik ve sosyal dayanışma ruhu içerisinde bir birimiz ile kenetlenmeye birlik beraberlik ve dayanışmamızı sürdürmeye devam edeceğiz. Tarihimiz şanlı zaferlerle doludur. 19 Mayıs 1919'da Atatürk'ün Samsun'a çıkarak başlattığı milli mücadele Türk milletinin inanç ve azmi ile başarıya sonuçlanmış, 29 Ekim 1923 tarinde de Cumhuriyetin ilanıyla Türkiye Cumhuriyeti devleti kurulmuştur” dedi.

Vali Meral konuşmasının ardından eşi Zehra Meral ile birlikte Cumhuriyetin 96'ncı yılı anısına pasta kesti. Yaklaşık 1 saat süren resepsiyon pasta kesiminin ardından sona erdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Karaman Haber

Karaman Haberleri

Larende Karaman Haberleri