Reklam

Karaman'da bugünden itibaren zorunlu hale geldi

Karaman Valiliği tarafından girişlerde Hayat Eve Sığar (HES) kodu uygulaması bugün itibariyle zorunlu hale getirildi.

Reklam
Karaman'da bugünden itibaren zorunlu hale geldi
Editör: Ali Dağlı
21 Eylül 2020 - 10:32
Reklam

Karaman Valiliği tarafından girişlerde Hayat Eve Sığar (HES) kodu uygulaması bugün itibariyle zorunlu hale getirildi. Kamu kurum ve kuruluşlarda zorunu olmasıyla birlikte, HES kodu olmayan vatandaşlar kapıdan içeri alınmadı. 
Karaman İl Hıfzıssıhha Kurulu Vali Mehmet Alpaslan Işık Başkanlığında 08 Eylül 2020  tarihinde toplanarak, Karaman'da ikamet eden tüm vatandaşlarımızın 20.09.2020 tarihine kadar kamu kurum ve kuruluşları, tüm özel işletmelere girişlerinde koronavirüs (covid-19) açısından riskli olup olmadıklarının (evde izole, karantina vb.) tespit edilebilmesi amacıyla HES kodları sorgulanacağından HES kodu almalarının zorunlu hale getirilmesine karar verilmişti.

Kararın, bugün yürürlüğe girmesiyle hem kamu personelleri hem de kamu kurum ve kuruluşlarına gelen vatandaşlar, HES kodları kontrol edilerek binalara alındı. HES kodu olmayan bazı vatandaşlara kamu binalarının önündeki görevliler yardımcı oldu, bazıları ise uğraşmak istemedi ve geri dönüp gitti. 
HES kodu olmayan vatandaşlar, Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden, e-devlet üzerinden ve SMS ile HES kodunu alabiliyor. 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----