Karaman'da akıllara durgunluk veren dolandırıcılık

Karaman'daki esnaflar özel baklava sistemi ile dolandırıldı. Dolandırıldığını anlayan esnaflar Cumhuriyet savcılığına giderek şikayette bulundu.

Reklam
Karaman'da akıllara durgunluk veren dolandırıcılık
19 Eylül 2019 - 15:19
Reklam

Karaman'da telefon dolandırıcıları bu kez restoran sahiplerine dadandı. Baklava siparişleri ile dolandırıldıklarını anlayan bazı Karamanlı esnaflar Cumhuriyet Savcılığına giderek suç duyurusunda bulundu.

Karaman'da son 1 hafta içerisinde telefon dolandırıcıları lokanta ve restorantları arayarak  Karaman'a yabancı turistlerin olduğu turların düzenleneceğini söyledi. Dolandırıcılar belirledikleri menüler karşılığında restorantlardan fiyat teklifi aldı. Lüks menülerin yanında özel bir baklavada isteyen dolandırıcılar istedikleri özel baklavanın sadece Konya'da Hacı Nazif adındaki bir işletmede bulunduğunu söyledi. 

Hacı Nazif adındaki işletmenin iletişim bilgilerinide veren dolandırıcılar Karamanlı esnafların buradan kilogram fiyatı 150 lira olan baklavalardan yüklü miktarda almasını sağladı. Ücretleri sipariş sırasında peşin ödenen baklavalar teslimat günüde restorantlara ulaşmadı.

Baklava üretimi yapan firmayı arayan Karamanlı esnaflar karşılarında hiç bir muhattap bulamazken, turist kafilesinin bulunduğu turlarda Karaman'a gelmedi. Dolandırıldıklarını anlayan esnaflar Cumhuriyet Savcılığına giderek suç duyurusunda bulundu.

Polis dolandıcılık şebekesini belirleyebilmek için çalışma başlattı.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----