Karaman'da acılı baba başkalarının yüreği yansın istemiyor

Karaman’da 19 Ekim tarihinde oğlunu trafik kazasında kaybeden Mevlüt Ovalı, başkalarının da canları yanmasın diye caddeye hız kesicinin yapılmasını istiyor.

Reklam
Karaman'da acılı baba başkalarının yüreği yansın istemiyor
Editör: Ali Dağlı
01 Aralık 2020 - 11:08

Karaman’da 19 Ekim tarihinde oğlunu trafik kazasında kaybeden Mevlüt Ovalı, başkalarının da canları yanmasın diye caddeye hız kesicinin yapılmasını istiyor. Yaklaşık 2 kilometre uzunluğundaki yolda hızla seyreden duyarsız sürücüler, vatandaşları adeta ölümle burun buruna getiriyor. Yolun karşısına geçmek isteyen vatandaşlar, bu duyarsız sürücüler nedeniyle büyük bir korku yaşıyor. Vatandaşlar, can güvenliklerinin korunması için yola kasis yapılmasını istiyor. Bu cadde üzerinde çok sık kazaların yaşandığını söyleyen Mevlüt Ovalı da, bir dilekçe hazırlayarak esnaflardan ve apartman sakinlerinden 333 adet imza topladı.
 

Okulların açık olduğu zamanlarda çok kalabalık olan Yusuf Ziya Göncü Caddesi’nin öğrenciler içinde büyük tehlike arz ettiğini ifade eden Ovalı;
“Ben Yusuf Ziya Göncü Caddesinde 333 adet imza topladım. Araçlar çok hızlı geçiyor. Biz buraya ya ışık ya kasis yapılmasını istiyoruz. İnsanlar ölmesin, analar ağlamasın. Burası okul vakti olduğu zaman kalabalık oluyor. Karşıdan karşıya çocukları ben geçiriyorum. Bu çocuklar bizim çocuklarımız. Ben 17 yaşındaki oğlumu Kılbasan yolunda trafik kazasında kaybettim. Burada gözümünün önünde kazalar oldukça ben dayanamıyorum. Sizinde evlatlarınız var kimsenin ciğeri yanmasın” dedi.
 


Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • ziyaa ziyaoğlu
    1 ay önce
    BU amca çok haklı kılbasan yolunda gece motor yarışları bile yapılıyor oderece tehlikeli