Karaman çevre yolunda mutlu son yakın!

2016 yılında Karaman'ın en büyük projeleri arasında yer alan çevre yolunda çalışmalar son hızıyla kaldığı yerden devam ediyor.

Reklam
Editör: Ali Dağlı
26 Kasım 2020 - 16:52

Karaman’ın geleceği adına hayati öneme sahip olan bu çevre yolu projesinin tamamlanması halinde şehri daha modern bir ulaşım imkanına kavuşturmanın yanı sıra, şehir içi trafiğini rahatlatarak, transit geçişlerde büyük kolaylık sağlayacak.

2016 yılında projesine başlanılan çevre yolunda ihaleyi alan yüklenici firmanın fes etmesiyle birlikte çalışmalara bir süre ara verişmişti. İhale geçtiğimiz yıl başka bir firmaya devredilerek çevre yolunda ki çalışmalar tekrar başladı. Büyük bir bölümünün tamamlanarak asfaltlandığı çevre yolunda, köprü ile viyadük işlemlerinin sona yaklaştığı görüldü. Ayrıca yüklenici firma tarafından proje kapsamında kullanılacak olan kirişlerin üretilmesi amacıyla Dereköy yolu üzerindeki şantiye sahasına bölgede tek olan kiriş üretim tesisi kurularak çalışmalara hız kazandırılmış oldu.

140 milyon 343 bin liralık dev projede; Mut yolu 2 kilometrelik asfaltlama çalışması ve 5’inci TOKİ köprülü kavşak tamamlanırken, Mut yolu yarma işlemi, Urgan Mahallesindeki viyadük, Sanayi Sitesi asfalt çalışmaları, Ereğli yolundaki dolgu işlemleri de devam ediyor. 2 adet viyadük ve 4 adet köprüden oluşan çevre yolu toplamda 21 kilometre uzunluğa sahip olacak.
Son derece modern kavşaklar, viyadük, alt ve üst geçitlere sahip olacak olan yeni çevre yolunun, hava şartları el verdiği sürece 2021 yılının sonlarına doğru açılması hedefleniyor.


Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum