Karaman, aşılamada duyarsız iller arasında yer alıyor

Covid-19 salgınında aşılama tüm ülkede devam ederken, Karaman aşılamanın yetersiz olduğu değerlendirilen turuncu renkte yer alıyor.

Karaman, aşılamada duyarsız iller arasında yer alıyor
Editör: Ali Dağlı
14 Temmuz 2021 - 11:53
Covid-19 salgınında aşılama tüm ülkede devam ederken, Karaman aşılamanın yetersiz olduğu değerlendirilen turuncu renkte yer aldı.
Koronavirüs salgının ilk ortaya çıktığı günden itibaren, binlerce vatandaşımızın ölümüne ve milyonlarca kişininde sağlığının bozulmasına neden oldu. Havaların ısınmasıyla koronavirüs ve ölüm sayılarında düşüş gözlemlense de Sağlık Bakanlığı'nın aşı uyarıları devam ediyor. 
Karaman'da aşılamayı hızlandırmak amacı ile geçtiğimiz günlerde ’Yerinde Aşı’’ uygulaması başlatıldı. Bu uygulama ilimizde vatandaşlar tarafından çok fazla ilgi görmezken, verilere bakıldığı zaman Karaman yine turuncu listede (aşılamanın az olduğu iller) yer aldı. 
İlçeleri ile birlikte 250 bin kişinin yaşadığı Karaman'da 150 bin kişinin altında aşılama gerçekleşti. İl Sağlık Müdürlüğü il genelinde aşıya erişimi kolaylaştırmak için tüm imkanları seferber etmesine rağmen, vatandaşların aşılamadan kaçmalarının nedeni bilinmiyor. 

 
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum